یوان چین برای مدت کوتاهی به بالاترین حد خود در 1/1/2 هفته رسید و سپس به قرمز سقوط کرد.

شهرهایی از ووهان در مرکز چین تا شینینگ در شمال غربی محدودیت‌های کووید-19 را دوبرابر می‌کنند، ساختمان‌ها را مسدود می‌کنند، مناطق را قفل می‌کنند و میلیون‌ها نفر را در تلاش برای توقف گسترش شیوع بیماری‌ها به دردسر می‌اندازند.

چین روز پنجشنبه سومین روز متوالی از بیش از 1000 مورد جدید ابتلا به کووید را در سراسر کشور گزارش کرد، آماری متوسط ​​در مقایسه با ده‌ها هزار مورد در روز که شانگهای را در اوایل سال جاری وارد یک قرنطینه کامل کرد، اما برای ایجاد محدودیت‌ها و محدودیت‌های بیشتر در سراسر کشور کافی است. کشور.

اقتصاد در سه ماهه سوم با سرعتی بیش از پیش‌بینی‌شده بهبود یافت، اما احیای قوی‌تر در بلندمدت با محدودیت‌های مداوم COVID-19، رکود عمیق املاک و خطرات رکود جهانی به چالش کشیده خواهد شد.

شاخص دلار 109.769 109.7 0.1

قیمت هر دلار در 7.1632 باز شد و در یک نقطه به بالاترین سطح 7.16 تقویت شد که قوی‌ترین سطح از 18 اکتبر بود. اما تا ظهر، در 7.2165، 455 پیپ یا 0.6 درصد ضعیف‌تر از پایان جلسه قبلی، دست به دست شد.

نقطه میانی PBOC 7.157 7.1638 0.10%

آلوین تان، رئیس استراتژی آسیا در RBC Capital Markets، گفت: «روند صعودی میان مدت (به دلار/یورن) با توجه به مشکلات اقتصادی چین همچنان پابرجاست، اما مقامات به تلاش خود برای مدیریت این حرکت ادامه خواهند داد.

تفاوت جریان ابزار

به گفته برخی معامله‌گران ارز، خانوارها و شرکت‌ها پس از دریافت چنین تبدیل‌هایی برای قیمت‌های بهتر، شروع به تسویه دریافت‌های FX خود کرده‌اند، زیرا این تبدیل‌ها می‌تواند حمایت بیشتری برای واحد محلی ایجاد کند.

بخوانید:  EUR/USD در مسیر رالی 5 روزه، اوج چرخه گاوی جدید را چاپ می کند

*واگرایی نرخ مبادله دلار/یوآن. عدد منفی نشان می دهد که یوان نقطه ای قوی تر از نقطه میانی معامله می شود. بانک خلق چین (PBOC) به نرخ ارز اجازه می دهد تا 2 درصد از نرخ میانی رسمی که هر روز صبح تعیین می کند، افزایش یا کاهش یابد.

** شکل نشان دهنده تفاوت با نقطه میانی رسمی PBOC است، زیرا فورواردهای غیرقابل تحویل با نقطه میانی تسویه می شوند.


منبع: https://www.investing.com/news/stock-market-news/chinas-yuan-briefly-hits-112week-high-then-sinks-into-the-red-2923096

تغییر نقطه از سال 2005 14.69٪

نقطه میانی*

* حق بیمه برای نقطه دریایی بیش از خشکی

تغییر نقطه YTD -11.94٪

به گفته برخی تحلیلگران، با این حال، اقتصاد در حال مبارزه به احتمال زیاد به فشار بر یوان ادامه خواهد داد.


© رویترز. عکس فایل: یک اسکناس یوان چین در این عکس تصویری دیده می شود 31 مه 2017. رویترز/توماس وایت/تصویر/عکس فایل/عکس فایل

واگرایی از 0.83٪

مورد فعلی تغییر قبلی

فراساحل 7.077 1.13%

[FRX/]

نقطه یوان 7.2165 7.171 -0.63٪

کریستوفر وونگ، استراتژیست FX در بانک OCBC در یادداشتی گفت: نقطه میانی رسمی “به تثبیت احساسات کمک کرد و این دیدگاه را مجدداً تأیید کرد که تعدیل بی‌نظم یا یکباره شدید آن چیزی نیست که سیاستگذاران چینی می‌خواهند.”

فوروارد **

تامسون 0.0

یوان نقطه ای فراساحل * 7.2313 -0.20٪

شاخص CNH

شاخص های کلیدی:

غیر قابل تحویل

رویترز/HKEX

نقطه خشکی:

“در حالی که به نظر می رسد فروش وحشتناک در RMB و دارایی های چین به پایان رسیده است، ما انتظار داریم که نقطه CNH و CNY در کوتاه مدت وارد حالت معاملات دامنه ای بین 7.1 و 7.3 شود و حرکت USD و همچنین به روز رسانی نقشه راه سیاست چین تحت عنوان کن چئونگ، استراتژیست ارشد آسیایی FX در بانک میزوهو، گفت: رهبری جدید محرک کلیدی برای RMB خواهد بود.

بخوانید:  هنگامی که بازار FX هفته آینده باز شود، ژاپن در حالت دفاعی قرار خواهد گرفت

یوان این هفته یک ترن هوایی را پشت سر گذاشت و در روز سه‌شنبه به پایین‌ترین حد خود در 15 سال گذشته سقوط کرد و پس از آن، در یک روز پس از آن، معامله‌گران و شرکت‌های محتاط برای انحلال موقعیت‌های بلند دلاری رقابت کردند و به پایین‌ترین حد خود در 15 سال اخیر رسید. واحد محلی را پشتیبانی کنید

قبل از باز شدن بازار در روز پنجشنبه، بانک خلق چین (PBOC) نرخ میانی را 7.1570 در هر دلار تعیین کرد که 68 پیپ محکم تر از ثابت قبلی 7.1638 است.

در اواسط روز، قیمت جهانی به 109.769 رسید، در حالی که هر دلار 7.2313 معامله می شد.

معامله گران و تحلیلگران گفتند که نقطه میانی مطابق با پیش بینی های بازار بود و به طور موثر قیمت های نقدی را به نرخ راهنمایی رسمی نزدیک کرد. تثبیت روز پنجشنبه 3 پیپ قوی تر از برآورد رویترز از 7.1573 بود.

بازار CNH در خارج از کشور

علاوه بر این، شرکت‌ها معمولاً تقاضای یوان بیشتری برای پرداخت‌های مختلف در پایان سال دارند.

در یکی دیگر از نشانه های نگران کننده، داده ها نشان می دهد که سود شرکت های صنعتی بزرگ در دوره ژانویه تا سپتامبر با سرعت بیشتری کاهش یافته است.

بازار یوان در ساعت 0401 GMT:

مورد فعلی تغییر قبلی

شانگهای (رویترز) – همزمان با تشدید محدودیت‌های شهرهای چین در برابر شیوع فزاینده کووید و افزایش فشار بر اقتصاد، یوان برای مدت کوتاهی در برابر دلار به بالاترین سطح 1-1/2 هفته گذشته رسید و پس از ظهر روز پنج‌شنبه تمام سودهای خود را پس داد.

بخوانید:  تقویم سود هفته آینده توسط Goldman، Tesla، IBM، AT&T، American Express برجسته شده است.

از خشکی

برخی از معامله گران و تحلیلگران گفتند که احساسات یوان در اوایل روز همچنین از انتظارات فزاینده بازار مبنی بر اینکه فدرال رزرو آمریکا موضع تهاجمی خود در مورد افزایش نرخ بهره را کاهش دهد، تقویت شد، که باعث عقب نشینی دلار شد.

تجدید ارزیابی