یوان چین با توقف بازگشت پس از کووید به سطح کلیدی 7 توسط Investing.com

بانک خلق چین همچنین روز چهارشنبه نرخ میانی نرخ دلار-یوآن را در سطح قابل ملاحظه‌ای ضعیف‌تر از جلسه قبل تثبیت کرد و سیگنال نزولی را به بازارها ارسال کرد.

این امر، همراه با در کشور، باعث شد تا شرط‌بندی‌های مجدد مبنی بر کاهش بیشتر نرخ بهره توسط PBOC برای تقویت رشد اقتصادی محلی افزایش یابد.

اما افت اخیر یوان پس از یک رشته قرائت‌های ضعیف اقتصادی از چین رخ می‌دهد، مانند و این هفته – نشان داد که بهبود اقتصادی در این کشور پس از جهش اولیه در سه ماهه اول کند شده است.

به دنبال مجموعه ای از کاهش ها توسط PBOC در سال گذشته، معیار چین در حال حاضر در پایین ترین سطح تاریخی قرار دارد. این امر همچنین باعث شد که یوان در آگوست 2022 از سطح 7 عبور کرد و پس از آن، این ارز به پایین‌ترین حد در 15 سال گذشته سقوط کرد. یوان فراساحلی در سال 2022 پس از عبور از سطح 7 به پایین ترین حد خود رسیده بود.

اما با توجه به اینکه اکنون به نظر می رسد که بهبودی به پایان رسیده است، معامله گران ارز، ارز چین را تخلیه کردند. یوان همچنین تحت فشار افزایش بازدهی و بازدهی خزانه داری قرار گرفت، که در پی یک رشته سیگنال های جنگ طلبانه مقامات فدرال رزرو در این هفته بود.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/chinese-yuan-breaches-key-7-level-as-postcovid-rebound-stalls-3084228

Investing.com– چین در روز چهارشنبه به زیر سطح کلیدی 7 سقوط کرد، زیرا یک رشته قرائت‌های ضعیف اقتصادی باعث ایجاد تردید در مورد بهبود این کشور در سال جاری شد.


© رویترز.

در حالی که سطح 7 تا حد زیادی خودسرانه است، چین اهمیت روانی این سطح را با اجرای مجموعه ای از اقدامات در سال های اخیر برای جلوگیری از عبور ارز از آستانه پذیرفته است. شکستن سطح 7 معمولاً از ضعف بیشتر پول چین خبر می دهد.

بخوانید:  قیمت نفت خام WTI به 73.86 دلار رسید

پس از آن، یوان تنها تا اواخر دسامبر از سطح 7 گذشته بود، زیرا کاهش اقدامات ضد کووید باعث ایجاد خوش بینی نسبت به جهش اقتصادی چین در سال جاری شد.

یوان فراساحلی در برابر دلار 0.1 درصد کاهش یافت و به 7.0030 رسید و برای اولین بار در سال جاری از این سطح عبور کرد. سطح دلار-یوآن با 0.2 درصد کاهش به 6.9895 رسید و در ضعیف ترین سطح خود از اواخر دسامبر بود.