یوان چین با افزایش نرخ PMI قوی آسیا FX توسط Investing.com افزایش یافت

شاخص های اقتصادی منطقه ای نیز در این هفته مورد توجه قرار گرفت. پس از اینکه داده ها نشان داد کشور تا ماه فوریه در انقباض باقی مانده است، 0.1 درصد کاهش یافت و به ضعیف ترین سطح خود در سال جاری نزدیک شد.

تمرکز این هفته تا حد زیادی برای ماه فوریه است که در روزهای چهارشنبه و جمعه انجام می شود. هر گونه نشانه ای از انعطاف پذیری در اقتصاد ایالات متحده به فدرال رزرو فرصت بیشتری برای افزایش نرخ بهره می دهد که برای بازارهای آسیایی منفی است.

با این حال، بیشتر ارزهای آسیایی در ماه فوریه زیان های شدیدی را تجربه کردند، زیرا نگرانی ها در مورد افزایش قیمت و فدرال رزرو تندرو ادامه داشت. دلار در برابر سبدی از ارزها پس از افزایش شدید در ماه فوریه به بالاترین حد خود در دو ماه اخیر رسید.

نوشته امبار واریک

همچنین در ژانویه کمتر از حد انتظار رشد کرد.

ارزهای آسیای جنوب شرقی با جهش 0.8٪ و 0.6٪ افزایش یافت.


© رویترز.

0.3٪ افزایش یافت در حالی که 0.5٪ در معاملات تعطیلات کاهش یافت. حتی در شرایطی که داده‌ها نشان می‌داد در سه‌ماهه چهارم، در بحبوحه فشار ناشی از افزایش تورم و نرخ‌های بهره، سرعت کشور به شدت کاهش یافته است، 0.3 درصد افزایش یافت.

بهبود در چین نویدبخش خوبی برای اقتصادهای آسیایی بزرگتر است که با این کشور تجارت می کنند، با افزایش یوان به اکثر ارزهای منطقه ای دیگر که در معرض تجاری بالایی برای این کشور قرار دارند.

این شاخص در برابر دلار 0.5 درصد جهش کرد، زیرا داده ها نشان می دهد که بهبود اقتصادی در چین در ماه گذشته پس از کاهش بیشتر اقدامات ضد کووید در ژانویه شتاب بیشتری گرفته است.

افزایش 0.4 درصدی، در حالی که چین به بالاترین سطح خود در بیش از یک دهه رسیده است، با رشد قوی تر از حد انتظار در هر دو و فعالیت، از پایین ترین سطح خود در سال جاری فاصله گرفت.

Investing.com — یوان چین در روز چهارشنبه به شدت افزایش یافت، زیرا داده‌های قوی‌تر از حد انتظار فعالیت‌های تجاری، شرط‌های بهبود اقتصادی در این کشور را افزایش داد و به اکثر ارزهای دیگر که در معرض چین قرار داشتند، در روز افزایش یافت.

این رقم 0.1 درصد افزایش یافت زیرا داده ها نشان می دهد که این کشور در سال 2022 بسیار سریعتر از بسیاری از همتایان آسیایی خود است. اما برای سه ماهه چهارم نیز کمی انتظارات را از دست داد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/chinese-yuan-rises-as-strong-pmi-readings-lift-asia-fx-3017970

و در روز چهارشنبه، پس از ثبت ضررهای کوچک یک شبه در خوانش های اقتصادی ضعیف تر از حد انتظار، خاموش شدند.