ین و یورو سود خواهند برد، اما NZD و AUD بزرگترین برندگان رکود خفیف دهه 1990 خواهند بود – SocGenاشتراک گذاری:

به گفته کیت جوکس، استراتژیست ارشد FX جهانی در Société Générale، اگر اقتصاد وارد یک رکود خفیف – اما همچنان آسیب زا – شود، ین و یورو نیز سود خواهد برد، اما بزرگترین برندگان ممکن است NZD و AUD باشند.

USD/JPY همچنان بازدهی را دنبال می کند، EUR/USD محرک های پیچیده تری دارد اما باید افزایش یابد

ممکن است به شواهد روشنی نیاز داشته باشیم که بحران مسری نخواهد بود و مسیر نرخ های بانک مرکزی اروپا را تغییر نمی دهد، قبل از اینکه یورو به اوج چرخه جدید برسد، اما USD/JPY همچنان به دنبال تفاوت بازدهی است و تاریخ به ما می گوید که USD/JPY در آوریل 1990 به 160 رسید، با کاهش نرخ ها به 3% به 120 کاهش یافت و به ادامه راه خود ادامه داد و به زیر 80 در 1995 رسید.

ادامه نوسانات FX تضمین شده است زیرا بازارها در مورد سرایت نگران هستند، و اگر این امر ظاهر شود، دلار می تواند خیلی سریع بالاتر رود. اما اگر این رویداد سیگنال‌های منحنی بازده را تأیید کند و به رکود خفیف دهه 1990 منجر شود، دلار بیشتر سقوط خواهد کرد. ین سود خواهد برد، و یورو نیز سود خواهد برد، اما بزرگترین برنده G10FX در کوتاه مدت ممکن است NZD و حتی AUD باشد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/jpy-and-eur-to-benefit-but-nzd-and-aud-will-be-the-biggest-winners-of-a-1990s-style-mild-recession-socgen-202303131539