ین در مورد خطرات اطراف بانک ژاپن فریاد می زند


من از فقدان اظهار نظر در مورد جلسه هفته آینده بانک مرکزی ژاپن و چگونگی بازتاب آن در بازارها شوکه شده ام.

تصمیم بانک مرکزی ژاپن چهارشنبه (اواخر سه‌شنبه به وقت ایالات متحده) است و بازار FX فریاد می‌زند که ریسک‌های اطراف آن در حال افزایش است.

گزارش‌های مستمری مبنی بر تقویت پیش‌بینی تورم از سوی بانک مرکزی در جلسه منتشر شده است و دیروز یومیوری گزارش داد که BOJ اثرات جانبی کاهش آن را در جلسه بررسی خواهد کرد. از آن زمان، USD/JPY نزدیک به 400 پیپ کاهش یافته و به پایین‌ترین سطح از ماه می رسیده است.

USDJPY روزانه

من همچنین معتقدم که ریسک ناهمواری سرمایه گذاران ژاپنی در اوراق قرضه ژاپنی همان چیزی است که پیشنهاد را در خزانه داری قرار می دهد. این یک سیگنال نادرست به سهام است و در جاهای دیگر طنین انداز است.

بنابراین اگر BOJ سیاست را تغییر دهد چه اتفاقی می‌افتد؟

در ماه دسامبر، BOJ بازار را با تغییر حد کنترل منحنی بازده در 10s به 0.50 درصد از 0.25 درصد شگفت زده کرد. این منجر به افت یک روزه 600 پیپ در USD/JPY شد، حتی اگر BOJ اصرار داشت که این فقط یک تغییر فنی است.

بازار مطمئناً در اینجا تغییر را حس می کند، اما هیچ حسی از آنچه خواهد بود وجود ندارد. تنها 25 bps دیگر در YCC ممکن است منجر به افزایش تسکین دلار/ین در این مرحله شود، اما نمی‌توان BOJ را به طور کلی کنار گذاشت. علاوه بر این، پیش‌بینی بازگشت به هدف تورم در سال 2024 نیز زمینه را برای عادی‌سازی سیاست‌ها فراهم می‌کند که در شرایط BOJ احتمالاً نرخ سیاستی 1.00 درصد است.

اما با توجه به مداخله سنگین BOJ در بازار اوراق قرضه، مسیر تجارت آزاد در JGB ها یک بار دیگر مسیری بسیار خطرناک است که می تواند زیان زیادی به کاغذ وارد کند. من می‌توانم سناریویی را بنویسم که در آن ممکن است برای خزانه‌داری ایالات متحده یا صعودی یا نزولی باشد، زیرا ممکن است یک پیشنهاد پناهگاه امن (مانند فعلی وجود دارد) وجود داشته باشد یا سرمایه‌ها منفجر شوند.

با این حال، به طور کلی، نوسانات خبر بدی است و به سهام آسیب می رساند و بر احساسات رشد جهانی تأثیر می گذارد.

در حال حاضر، کتاب بازی من این است که نوردهی را کاهش دهم و ژاپن را بسیار دقیق زیر نظر داشته باشم.


منبع: https://www.forexlive.com/centralbank/the-yen-is-screaming-about-the-risks-around-the-bank-of-japan-20230113/