ین در آرامش محتاطانه پس از تغییر سیاست BOJ توسط رویترز افزایش یافت

سنگاپور (رویترز) – ین به سمت اوج چهار ماهه اخیر خود در برابر دلار در روز پنجشنبه، پس از تغییر غیرمنتظره بانک مرکزی ژاپن در کنترل بازده اوراق قرضه خود در اوایل این هفته، کاتالیزوری برای تجارت در هفته ای کسل کننده پیش از سال ایجاد کرد. پایان تعطیلات

ین پس از صعود به بالاترین حد چهار ماهه 130.58 در روز سه‌شنبه پس از تصمیم BOJ برای اجازه دادن به بازده اوراق قرضه 10 ساله برای تغییر 50 واحد پایه در هر طرف 0 درصد، حدود 0.3 درصد افزایش یافت و به 132.05 در هر دلار رسید. هدف، گسترده تر از باند 25 نقطه پایه قبلی است.

با توجه به اینکه اقتصاد چین از محدودیت‌های سخت‌گیرانه مرتبط با کووید به شدت آسیب دیده است، رسانه‌های دولتی روز چهارشنبه به نقل از کابینه نوشتند که این کشور از پنجره زمانی برای اجرای اقدامات سیاستی برای حمایت از اقتصاد با هدف بهبود رشد در اوایل سال ۲۰۲۳ استفاده خواهد کرد. .


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/yen-rises-in-cautious-calm-after-boj-policy-tweak-2969006

یورو با 0.1 درصد افزایش به 1.0617 دلار رسید، در حالی که یورو با 0.22 درصد افزایش به 0.67225 دلار رسید.


© رویترز. عکس فایل: اسکناس‌های ین ژاپن و دلار آمریکا در این تصویر تصویری دیده می‌شوند که در 16 ژوئن 2022 گرفته شده است. رویترز/فلورانس لو/تصویر

استرلینگ پس از افت 0.85 درصدی یک شبه در برابر دلار با 0.14 درصد افزایش به 1.2102 دلار رسید.

شان کالو، استراتژیست ارشد ارزی در Westpac می گوید: «بدیهی است که BOJ درها را برای بازگشایی بیشتر سیاست های فوق العاده سست خود باز کرد.

بخوانید:  به روز رسانی NZD پس از داده های قبلی (خرده فروشی در یک حفره کاهش یافت)

پس از افت 0.8 درصدی یک شبه، قیمت 0.06 درصد کاهش یافت و به 0.62905 دلار رسید.

دلار آمریکا که در جلسه قبل 0.6 درصد در برابر ین افزایش یافت، نتوانست به طور معناداری افت 3.8 درصدی خود را پس از اخبار روز سه شنبه جبران کند.

داده های منتشر شده در یک شبه نشان می دهد که با کاهش تورم و قوی ماندن بازار کار، اعتماد مصرف کننده ایالات متحده در دسامبر به بالاترین میزان در هشت ماه گذشته رسید، اما ترس از رکود اقتصادی همچنان ادامه داشت و در نتیجه تعداد کمتری از خانوارها برای خرید بلیط های بزرگ طی شش ماه آینده برنامه ریزی کردند. .

در برابر یورو، ین در 140.27 ثابت ماند و در 159.73 هر پوند معامله شد. هر دو جفت نزدیک به پیک های تقریبا سه ماهه خود در روز سه شنبه را حفظ کردند.

در دنیایی که ریسک پذیری هنوز بسیار شکننده است، ارزهایی که کشورهایشان کسری دوقلو دارند در مقایسه با سایر ارزها در معرض خطر هستند.

کالو گفت: «ارقام استقراض فقط یادآوری است از وضعیت دشواری که بریتانیا از نظر مالی در آن قرار دارد.

در برابر سبدی از ارزها، 0.13 درصد کاهش یافت و به 104.10 رسید.

توسط Rae Wee

در آسیا، چینی ها آخرین بار با 6.9775 دلار در هر دلار بالاتر بودند، اما به دلیل نگرانی های فزاینده نسبت به افزایش موارد کووید-19 در سراسر کشور، در چند جلسه گذشته عمدتاً به صورت جانبی معامله کردند.

ارقام یک شبه نشان داد که وام های عمومی بریتانیا به طور غیرمنتظره ای در ماه گذشته به بالاترین حد خود در تاریخ نوامبر جهش کرد و بر چالش هایی برای اقتصاد بریتانیا تاکید کرد.

بخوانید:  سوزوکی وزیر دارایی ژاپن به تلاش های خود با مقامات خارج از کشور در زمینه سیاست FX ادامه خواهد داد

“این موردی است که عملکرد قیمت ین چیست؟ آیا مردم می‌خواهند با جذب شوک روز سه‌شنبه، سعی کنند به (دلار/ین) کوبیده شوند؟