ین از 142 در هر دلار گذشت، استرلینگ به سودهای اولیه رویترز می چسبد

تحلیلگران HSBC در یادداشتی می‌گویند: «بازار FX دوباره بر افزایش نرخ بهره توسط بانک‌های مرکزی بزرگ تمرکز می‌کند و بانک ژاپن (BOJ) در سمپوزیوم جکسون هول به عنوان تنها بانکی که مصمم به حفظ سیاست‌های پولی تطبیقی ​​است، برجسته شد. .

سامی چار، اقتصاددان ارشد لومبارد اودیر، گفت: «اینکه دولت‌ها روی سقف قیمت‌ها کار می‌کنند، از مصرف‌کننده حمایت می‌کنند و واقعاً تلاش می‌کنند تا بحران انرژی را کنترل کنند، به ایجاد کفی برای این دو جفت کمک می‌کند.»

(این داستان در پاراگراف 1 روز هفته را ثابت می کند)


منبع: https://www.investing.com/news/economy/dollar-pauses-broad-rally-bulls-still-solidly-positioned-2886048

در مقابل، بازده اوراق قرضه 10 ساله دولت ژاپن 0.24 درصد بود که دلیل آن سیاست کنترل منحنی بازدهی BOJ بود.

آنها در یادداشتی با عنوان “JPY: خیره شدن به ورطه” نوشتند: “همبستگی USD-JPY با بازدهی ایالات متحده به نزدیکترین سطح سال گذشته خود بازگشته است.” این بانک پیش بینی خود را برای این جفت ارز در پایان سه ماهه سوم به 144 تغییر داد از 140 قبلی.

دو معامله‌گر همچنین به رویترز گفتند که مقامات کره جنوبی مظنون به فروش دلار در پایان معاملات خشکی روز سه‌شنبه در مداخله‌ای آشکار برای مهار ضعف وون هستند.

بانک مرکزی چین اواخر روز دوشنبه نسبت ذخایر ارزی مورد نیاز (RRR) را کاهش داد و دلار را برای فروش بانک ها آزاد کرد.

سنگاپور/لندن (رویترز) – ین ژاپن حساس به نرخ روز سه‌شنبه به نزول خود ادامه داد و از 142 در هر دلار گذشت، در حالی که پوند و یورو تلاش کردند و در مورد یورو شکست خوردند تا از پایین‌ترین سطح چند ساله خود در برابر دلار بهبود پیدا کنند. روز قبل.

بخوانید:  بسته خبری Forexlive Americas FX: احساسات مصرف کننده میشیگان حزب مخالف روند را خراب می کند

آخرین قیمت با 0.43% کاهش در 0.6768 دلار بود.

پس از اینکه بانک مرکزی استرالیا نرخ نقدی خود را 50 واحد افزایش داد، اما نشان داد که در مسیری از پیش تعیین شده برای افزایش نرخ در آینده قرار ندارد، دلار استرالیا به پایین‌ترین سطح هفت هفته‌ای سقوط کرد.

در جاهای دیگر، پوند و یورو هر دو بیش از 0.6 درصد در برابر دلار در معاملات صبحگاهی در اروپا افزایش یافتند، اگرچه در حالی که استرلینگ توانست مقداری از این قیمت را حفظ کند و 0.35 درصد افزایش یافت و به 1.1564 دلار رسید، یورو عقب نشینی کرد تا ثابت در روز با 0.99205 دلار معامله شود. فقط کمی بالاتر از پایین ترین سطح روزانه 20 ساله خود در روز قبل بود.

دلار با 1.07 درصد افزایش در برابر ین به 142.1 رسید که بالاترین سطح در 24 سال اخیر است. دلار در سال جاری تا کنون 23 درصد در برابر ارز ژاپن افزایش یافته است.

رویترز روز دوشنبه گزارش داد، نخست وزیر آینده بریتانیا، لیز تراس، در حال بررسی توقف قبوض انرژی خانوارها است تا از بحران هزینه زندگی در زمستان برای میلیون ها خانوار جلوگیری کند.

توسط Rae Wee و Alun John

در چین، تلاش‌های مقامات برای کاهش ارزش اخیر یوان ناموفق بود و یوان در تجارت فراساحلی به پایین‌ترین حد دو سال اخیر یعنی 6.9784 سقوط کرد.


© رویترز. عکس فایل: اسکناس های یک دلاری آمریکا در مقابل نمودار سهام نمایش داده شده در این تصویر که در 8 فوریه 2021 گرفته شده است، دیده می شود. رویترز/دادو روویک/تصویر/عکس فایل

بازدهی معیار 10 ساله ایالات متحده آخرین بار در 3.2557% بود، نسبت به پایان روز جمعه 3.191%. بازارهای ایالات متحده روز دوشنبه به دلیل تعطیلات تعطیل بودند. [US/]

بخوانید:  XAG/USD با افزایش بازده اوراق قرضه ایالات متحده کاهش می یابد، داده های NFP ایالات متحده بیش از پیش بینی ها است

وزرای اتحادیه اروپا در 9 سپتامبر برای بحث در مورد اقدامات فوری در سراسر این بلوک برای پاسخ به افزایش قیمت گاز و برق که صنعت اروپا و افزایش قبوض خانوار را تحت تأثیر قرار داده است، پس از اینکه روسیه تحویل گاز به اتحادیه را محدود کرد، تشکیل جلسه خواهند داد.

پوند نیز روی ضربدرها عملکرد خوبی داشت و 1.44 درصد در برابر ین افزایش یافت.