ین احتمالاً با توجه به دستمزدها برای سست نگه داشتن سیاست BoJ توسط Investing.com، درد بیشتری در برابر دلار خواهد داشت

به دنبال داده‌های ضعیف‌تر از حد انتظار دستمزد در شبانه روز سه‌شنبه، MUFG گفت بدون تغییر در سیاست بانک مرکزی آمریکا به سمت موضعی کمتر، ین به احتمال زیاد به معاملات در سطوح ضعیف ادامه خواهد داد.

بر اساس گزارش MUFG، BoJ انتظار داشت که حدود 40 درصد از نتایج مذاکرات دستمزد در ماه آوریل منعکس شود و این رقم تا ژوئیه به بیش از 80 درصد افزایش یابد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/yen-likely-set-for-pain-against-dollar-as-wage-data-to-keep-boj-policy-loose-3099556

شکست ین از 140 در برابر دلار در روز دوشنبه این صحبت ها را برانگیخت که بانک مرکزی می تواند برای حمایت از این ارز مداخله کند، پس از اقدام مشابهی در سال گذشته که ین به بالای 150 در برابر دلار رسید.

وزارت کار روز سه شنبه گزارش داد که دستمزدهای واقعی در ژاپن نسبت به سال قبل در ماه آوریل 3.0 درصد کاهش یافته است، تندتر از 2.0 درصدی که اقتصاددانان انتظار داشتند و «انتظارات بازار را برای BoJ تقویت می کند تا تنظیمات سیاست ضعیف فعلی را در نشست سیاست گذاری این ماه در 16th حفظ کند. MUFG افزود: ژوئن و بقیه سال جاری.

با 0.1 درصد افزایش به 139.66 رسید.

بازار سرمایه Daiwa در یادداشتی اعلام کرد که ضعف در آوریل ناشی از “کاهش درآمد اضافه کاری بود که برای اولین بار در بیش از دو سال گذشته کاهش یافت و رشد پرداخت پاداش را کاهش داد.”


© رویترز

Investing.com – MUFG می‌گوید احتمالاً ین به عقب‌نشینی خود در برابر دلار ادامه می‌دهد، زیرا انتظار می‌رود آخرین داده‌های اقتصادی ژاپن که رشد ضعیف‌تر دستمزد را نشان می‌دهد، بانک مرکزی ژاپن را در نشست سیاست‌گذاری هفته آینده متمایل کند.

بخوانید:  WTI با وجود دلار قوی در حدود 74.00 دلار ثابت می ماند

MUFG می گوید، اما آخرین داده ها یک شکست برای BoJ است، زیرا بانک مرکزی انتظار داشت که دور اخیر توافقات اتحادیه های کارگری و کارفرمایان برای افزایش دستمزدها در داده ها منعکس شود.