گلدمن ساکس، تیمیراوس WSJ از شگفتی صعودی ناشی از تورم ژانویه خبر داد

GS، در همین راستا، اشاره کرد که اقتصاددانان آنها استدلال کرده اند که قرائت تورم ممکن است در ابتدای سال قوی تر باشد، زیرا تعداد نامتناسبی از قیمت ها در ابتدای سال تنظیم مجدد می شود و شرکت ها ممکن است نرخ های قرارداد را بالاتر از حد معمول در سال تعیین کنند. محیط فعلی


اشتراک گذاری:

تیمیراوس از WSJ به مقاله تحقیقاتی فدرال رزرو (فدرال رزرو) با عنوان “فصلی باقیمانده در تورم اصلی قیمت مصرف کننده: یک به روز رسانی” استناد کرد تا انتظارات خود را توجیه کند و اظهار داشت: “تورم اصلی به طور کلی در اول سال بیشتر از نیمه دوم بوده است. از سال.”

GS گفت: اگر داده‌های تورم ژانویه نتواند “به مناسبت افزایش یابد”، پس زمینه کلان می‌تواند به سمت کاهش ارزش دلار ادامه دهد.

همچنین بخوانید: پیش‌نمایش شاخص قیمت مصرف‌کننده ایالات متحده: دلار آمریکا در برابر سقوط خشونت‌آمیز آسیب‌پذیر است، هر 0.1% در CPI اصلی اهمیت دارد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/us-cpi-preview-goldman-sachs-wsjs-timiraos-tease-upside-surprise-from-january-inflation-202302140133

GS همچنین آخرین پاسخ های بازار به غافلگیری داده ها را تا حدودی متقارن تر ذکر می کند.

در حالی که بازارها برای شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ایالات متحده در ماه ژانویه آماده می شوند، چندین تحلیلگر نظر خود را در مورد داده های کلیدی تورم بیان کردند. در میان آنها، گلدمن ساکس و نیک تیمیراوس، سردبیر وال استریت ژورنال (WSJ) توجه زیادی را به خود جلب کردند، زیرا هر دو نشان می‌دهند که افزایش قیمت شگفت‌انگیز CPI ایالات متحده در ماه ژانویه، عمدتاً به دلیل تثبیت حرکت در شروع سال.

لازم به ذکر است که اقدامات شرکت ها در مورد قیمت های قرارداد تورمی به عنوان یک مازاد طولانی تر از هدف تورمی فدرال رزرو خوانده می شد.