گزارش اشتغال استرالیا چه زمانی است و چگونه می تواند AUD/USD را تحت تاثیر قرار دهد؟

جفت AUD/USD احتمالاً به این که چگونه ارقام اشتغال بر تصمیمات آینده RBA تأثیر می‌گذارند، واکنش نشان می‌دهند نه خود تعداد. اگر نتیجه خیلی بهتر از حد انتظار باشد، به عنوان یک افزایش بالقوه در ماه اوت خوانده می شود که می تواند بر بازارهای محلی تأثیر منفی بگذارد. با وجود ارقام مثبت، کاهش ریسک در میان سهام می‌تواند دلار استرالیا/دلار آمریکا را کاهش دهد.

چگونه داده ها می توانند AUD/USD را تحت تاثیر قرار دهند؟


اشتراک گذاری:

آمار اشتغال ماه ژوئن از سوی اداره آمار استرالیا، که برای انتشار در ساعت 01:30 به وقت گرینویچ روز پنجشنبه آماده می شود، کاتالیزور فوری برای معامله گران AUD/USD خواهد بود.

اجماع بازار نشان می دهد که نرخ بیکاری ممکن است بدون تغییر در 3.6٪ بر اساس فصلی تعدیل شده باقی بماند، در حالی که تغییر اشتغال ممکن است تا 15.0K در مقابل انقباض قبلی 75.9K افزایش یابد. علاوه بر این، انتظار می‌رود که نرخ مشارکت در طول ماه ذکر شده بدون تغییر در 66.9 درصد باقی بماند.

نرخ بیکاری منتشر شده توسط اداره آمار استرالیا، تعداد کارگران بیکار تقسیم بر کل نیروی کار غیرنظامی است. اگر نرخ افزایش یابد، نشان دهنده عدم توسعه در بازار کار استرالیا است. در نتیجه، افزایش منجر به تضعیف اقتصاد استرالیا می شود. کاهش این رقم برای AUD مثبت (یا صعودی) در نظر گرفته می شود، در حالی که افزایش به صورت منفی (یا نزولی) دیده می شود.

بخوانید:  ICYMI - Nomura پیش‌بینی تولید ناخالص داخلی چین در سال 2023 را از 5.9 درصد به 5.5 درصد کاهش داده است - "از دست دادن بخار"


منبع: https://www.fxstreet.com/news/when-is-the-australian-employment-report-and-how-could-it-affect-aud-usd-202307200023

AUD/USD روند نزولی چهار روزه زیر 0.6800 را در میان نگرانی پیش از انتشار آمار اشتغال استرالیا افزایش داد.

از نظر فنی، شکست پایدار نزولی این جفت از حمایت افقی از آوریل 2023، حدود 0.6780، به AUD/USD اجازه می دهد تا حمایت 200-DMA را در حدود 0.6715 هدف قرار دهد.

نکات کلیدی

با توجه به آخرین توقف بانک مرکزی استرالیا (RBA) در مسیر افزایش نرخ بهره، و همچنین سرنخ های تورمی مختلط از استرالیا، انتظارات تورمی امروز استرالیا و اعداد اشتغال برای جفت AUD/USD مهم تر به نظر می رسد.

پیش از این رویداد، والریا بدناریک از FXStreet اشاره کرد،

پیش نمایش استخدام استرالیا: خبرهای خوب می تواند خبر بدی برای RBA باشد

درباره تغییر استخدام

با این اوصاف، گزارش اشتغال امروز استرالیا در ماه ژوئن کمتر به عنوان یک کاتالیزور مثبت برای AUD/USD عمل می کند، مگر اینکه یک نتیجه بسیار خوش بینانه منتشر شود. دلیل آن را می توان به نفع قبلی بازار برای دلار آمریکا با وجود نگرانی های مختلط فدرال رزرو (فدرال رزرو) و داده های ضعیف ایالات متحده مرتبط دانست. با این حال، یک واکنش تند و سریع زانو به آمار سطح بالا را نمی توان رد کرد.

AUD/USD قیمت ها را افزایش می دهد تا ضررهای اخیر را در پایین ترین سطح هفتگی، پیشنهاد ملایم نزدیک به 0.6780 کاهش دهد، زیرا در زمان انتشار ضررهای چهار روزه را کاهش می دهد. با انجام این کار، جفت استرالیایی موقعیت پیش از داده‌ها را به تصویر می‌کشد، و همچنین عقب‌نشینی دلار آمریکا را در میان سرنخ‌های متفاوت درباره فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) و چین تشویق می‌کند.

تغییر استخدام منتشر شده توسط اداره آمار استرالیا معیاری برای تغییر تعداد افراد شاغل در استرالیا است. به طور کلی، افزایش این شاخص پیامدهای مثبتی برای مخارج مصرف کننده دارد که باعث تحریک رشد اقتصادی می شود. بنابراین، قرائت بالا به عنوان مثبت (یا صعودی) برای AUD، در حالی که قرائت پایین به عنوان منفی (یا نزولی) در نظر گرفته می شود.

درباره نرخ بیکاری