گاوهای XAU/USD تصحیح صعودی عمیق‌تری را به سمت 1675 دلار دنبال می‌کنند

در همین حال، پس از آن، قیمت به شکل گیری W ادامه داد که منجر به ادامه پس از آزمایش مجدد خط گردن شد، که یک سناریوی معمولی در ساختارهای W و M ساعتی است. آنها تمایل دارند به عنوان الگوهای بازگشتی عمل کنند و اگر خط گردن ثابت بماند، می توان انتظار ادامه آن را داشت. معامله گران می توانند به دنبال ورودی های بهینه در بازه های زمانی پایین تر، مانند نمودارهای 15 یا 5 دقیقه ای در انتظار ادامه معامله باشند:

طبق تحلیل قبلی، پیش‌بینی قیمت طلا: با افت شدید دلار، گاوهای XAU/USD به زندگی بازمی‌گردند، قیمت همچنان بالاتر رفته است و ممکن است تا قبل از پایان هفته چیزهای بیشتری از گاوهای نر طلا به دست بیاید:

ما این بازی را همانطور که در بالا نشان داده شده است دیده ایم.

قیمت طلا شروع به یافتن حمایت در تصحیح انگیزه صعودی اخیر کرده است، اما پس از سقوط از پایین ترین سطح 1641.57 دلار به 1664.89 دلار به بالاترین حد روزانه در حدود 1660 دلار بازگشت. با وجود افزایش بازده اوراق قرضه و نگرانی ها از افزایش نرخ بهره که منجر به رکود جهانی شود، دلار آمریکا به کاهش خود ادامه داد. جریان‌های پایان ماه می‌تواند عاملی باشد که از یک بازی بسیار متعهد با موقعیت‌یابی طولانی در اواخر خارج می‌شود.

آنها گفتند: «از این نظر، تحلیل ما نشان می‌دهد که قیمت طلا همچنان ممکن است در مرحله بعدی چرخه پیاده‌روی کاهش بیشتری داشته باشد. در واقع، افزایش تداوم تورم نشان می‌دهد که یک رژیم محدودکننده ممکن است طولانی‌تر از سوابق تاریخی دوام بیاورد، که بر ضعف بارزتر استدلال می‌کند. ترکیبی از افزایش نرخ‌های واقعی و دلار، ادامه جریان‌های خروجی از سوی مدیران پول و دارایی‌های ETF، همگی بر دفاتر خانوادگی و فروشگاه‌های لوازم خانگی فشار می‌آورند تا در نهایت بر طول عمر خود تسلیم شوند.»

بخوانید:  گزینه FX برای قطع 27 ژانویه 10 صبح نیویورک منقضی می شود

  • گاو نر طلا مسئول و کاهش چشم 1670 دلار است که از 1675 دلار و 1688 دلار محافظت می کند.
  • دلار آمریکا به جریان های پایان ماه ادامه می دهد.

با این حال، هر چقدر که دلار آمریکا در مقایسه با بالاترین سطح اخیر نرم است، تحلیلگران TD Securities همچنان استدلال می کنند که «ریسک تسلیم شدن فلز زرد در حال حرکت به سوی اکتبر با انتشار داده های کلیدی بازار کار و تورم قبل از آغاز سال 2018 همچنان وجود دارد. نشست بعدی فدرال رزرو.

در همین حال، قیمت دوباره در حال اصلاح است و فیبوناچی های ترسیم شده بر روی آخرین تکانه صعودی هدف قرار می گیرند. در صورت وجود حمایت، ادامه روند صعودی برای جلسات پایان ماه آینده پیش بینی می شود. منطقه خاکستری یک عدم تعادل قیمت است که متعاقباً در حدود 1670 دلار 1675 دلار و 1688 دلار کاهش می یابد:

در تحلیل قبلی بالا در نمودار ساعتی، انتظار می‌رفت که قیمت به اوج‌های روز دوشنبه تصحیح شود و با سطح فیبوناچی 38.2 درصدی تلاقی داشته باشد که از عدم تعادل قیمت محافظت می‌کند:


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-bulls-eye-a-deeper-bullish-correction-towards-1-675-202209291937

در همین حال، در آن روز، داده ها نشان داد که تولید ناخالص داخلی در ایالات متحده با نرخ سالانه 0.6 درصد اصلاح نشده در سه ماهه دوم کاهش یافته است. در سایر داده ها، مطالبات اولیه بیکاری برای مزایای بیکاری ایالتی به 193000 کاهش یافت، در مقابل انتظارات 215000 درخواست در هفته اخیر.

تحلیل تکنیکال طلا

با توجه به اینکه قیمت‌ها زیر سطح دوران همه‌گیری قرار می‌گیرند، تعداد کمی از دفاتر خانوادگی و مغازه‌های تجاری اختصاصی به طور فزاینده‌ای این فشار را احساس می‌کنند تا در نهایت بر روی طول بسیار متورم و راضی طلا خود تسلیم شوند. تحلیلگران توضیح می دهند که بازارهای نرخ پتانسیل نرخ های بهره بالاتر را برای مدتی ادامه می دهند و جریان ثابت Fedspeak احتمالاً این نقطه را به پایان می رساند.

بخوانید:  هر ملتی برای خودش به عنوان دلار در برابر ارزهای جهانی توسط بلومبرگ

چیزی که معمولاً بر قیمت طلا تأثیر می گذارد، بازده اوراق قرضه در بحبوحه افزایش نرخ بهره در حال افزایش است. بازده اسکناس 10 ساله آمریکا آخرین بار با 0.37 درصد افزایش به 3.7510 درصد رسید. با این حال، بالاترین نرخ روز در 3.868٪ بود. تا به امروز، افزایش بازدهی بر این فلز گرانبهای تسلیم ناپذیر تاثیر گذاشته است. با این حال، جذابیت پناهگاه امن آن آغاز شده است زیرا آشفتگی بازار منجر به کاهش ارزش دلار در اواخر ماه شده است و به شدت از بالاترین سطح 20 سال گذشته کاهش یافته است. شاخص DXY ایالات متحده، که ارزش دلار را در برابر سبدی از ارزها اندازه گیری می کند، در روز پنجشنبه دوباره کاهش یافت و طلا را برای خریداران بین المللی مقرون به صرفه تر کرد. با معامله در 112.20، شاخص در روز 0.45% کاهش یافت و بالاتر از پایین ترین سطح 112.104 متعادل شد.