گاوهای USD/CAD با نزدیک شدن فدرال رزرو به سمت خود حرکت می کنند

  • USD/CAD از 1.2900 با روند صعودی که همچنان پابرجاست اصلاح می شود.
  • توجه دوباره به فدرال رزرو معطوف خواهد شد.

Fedspeak از افزایش ۱۰۰ واحدی برخی از شاهین‌های برجسته عقب‌نشینی کرده است و خطر انقباض کوتاه‌مدت قیمت طلا را قبل از جلسه افزایش می‌دهد. فدرال رزرو قبل از جلسه بعدی وارد دوره خاموشی شده است و اظهارات قبلی سخنرانان فدرال رزرو پس از آخرین جلسه و تا به امروز را برای بازار حفظ کرده است.

تحلیلگران رابوبانک می‌گویند: «بانک کانادا همچنان یکی از تهاجمی‌ترین بانک‌های مرکزی توسعه‌یافته جهان است که نرخ‌های بهره را قبل از فدرال رزرو افزایش داده، قبل از فدرال رزرو 50 واحد افزایش داده و قبل از فدرال رزرو QT را آغاز کرده است.»


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-bulls-move-in-as-the-fed-looms-202207182324

در نشست ژوئن FOMC، رئیس جروم پاول اظهار داشت که برای تغییر مسیر فدرال رزرو به «شواهد قانع‌کننده‌ای» نیاز دارد که تورم در حال کاهش است تا فدرال رزرو تغییر مسیر دهد، که او آن را «مجموعه‌ای از کاهش تورم ماهانه» تعریف کرد. از آن زمان، ما از رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو شنیدیم که گفت: “همه چیز در جریان است” در حالی که مستر گفت دلیلی برای افزایش کوچکتر وجود ندارد. مری دالی، مدیر عامل سانفرانسیسکو گفت 75 bp “محتمل ترین وضعیت او” است.

در مورد دلار آمریکا، بر اساس شاخص DXY که ارزش دلار آمریکا را در مقابل سبدی از ارزهای اصلی اندازه گیری می کند، درخشش خود را از دست داده تا به زیر 107 مبادله شود. هفته گذشته در یک چرخه صعودی جدید، تا 109.29 معامله شد.

بخوانید:  در حالی که بازارها به داده های CPI ایالات متحده نگاه می کنند، دلار آمریکا برای یافتن تقاضا تلاش می کند

در همین حال، پوزیشن های خرید خالص CAD سفته بازان برای دومین هفته کاهش یافت و روند صعودی همچنان پابرجاست و تحلیلگران رابوبانک می گویند که این روند ادامه خواهد داشت «مگر اینکه 1.285 شکسته شود، ما همچنان به 1.3070 به عنوان مقاومت نگاه می کنیم. ، اما یک شکست بالاتر از آنجا حرکت به 1.32 را باز می کند.

«بانک هنوز مطمئن است که می‌تواند فرود نرم را مهندسی کند، و یک چرخه پیاده‌روی از جلو بهترین راه برای دستیابی به آن است. اما، مسیر فرود نرم تنگ شده است و کاهش چشم انداز رشد حاکی از درد است.»

در 1.2985، USD/CAD نسبت به بازگشایی نقدی توکیو ثابت است. این جفت ارز در ابتدای هفته در اختیار گاوها قرار داشت، علیرغم اینکه بانک کانادا هفته گذشته بازار را با افزایش نرخ های 100 واحدی به 2.50 درصد غافلگیر کرد که باعث شد CAD بالاتر رود تا رقم 1.29 را آزمایش کند.