گاوهای AUD/USD با نوسانات دلار 0.6900 را پس گرفتند


  • انگیزه ریسک پذیری، ارزهای ریسک پذیر مانند دلار استرالیا را ترجیح داد.
  • همانطور که با کاهش فروش خانه های موجود نشان داده شده است، بازار مسکن ایالات متحده همچنان رو به وخامت است.
  • مقامات فدرال رزرو از کاهش سرعت افزایش نرخ بهره حمایت می کنند، اگرچه موضع افزایش برای طولانی تر بدون تغییر باقی می ماند.

AUD/USD در جلسه اواسط آمریکای شمالی در روز جمعه، به دنبال گزارش اشتغال ملایم از استرالیا که باعث سقوط زیر 0.6900 شد، افزایش یافت. روز جمعه، داستان متفاوت است، AUD/USD در حالی که دلار آمریکا (USD) در حال جفت شدن با سودهای قبلی خود است، مقداری زمین را بهبود می بخشد. در زمان نوشتن این مقاله، AUD/USD با 0.69600 معامله می شود که بالاتر از قیمت افتتاحیه آن 0.74٪ است.

AUD/USD صعود کرد، که پشتوانه آن روحیه مثبت سرمایه گذاران، دلار نرم بود

وال استریت همچنان روحیه مثبت سرمایه گذاران را به تصویر می کشد. بر اساس گزارش انجمن ملی مشاوران املاک، داده های ایالات متحده (ایالات متحده) بدتر می شود، زیرا فروش خانه های موجود در ماه دسامبر 1.5 درصد کاهش یافته است، پایین ترین سطح از نوامبر 2010.

لارنس یون، اقتصاددان ارشد NAR، گفت: “دسامبر ماه سخت دیگری برای خریداران بود که همچنان با موجودی محدود و نرخ بالای وام مسکن مواجه هستند.” با این حال، انتظار می رود که فروش به زودی دوباره افزایش یابد زیرا نرخ وام مسکن به طور قابل توجهی پس از اوج گرفتن در اواخر سال گذشته کاهش یافته است.

در همین حال، یک اصلاح در شاخص دلار آمریکا، که عملکرد دلار را در برابر همتایان خود دنبال می‌کند، پس از رسیدن به بالاترین سطح روزانه 102.552، حداقل سود 0.06% را در 102.123 چاپ می‌کند. در مقابل، بازدهی اوراق خزانه داری ایالات متحده با افزایش نرخ 10 ساله اوراق بهادار، 9 واحد در ثانیه، در 3.488 درصد افزایش یافت.

در این میان، چند تن از مقامات فدرال رزرو اخبار را به هم رساندند. پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا، در را برای کاهش نرخ بهره باز کرد و گفت: “افزایش 25 واحد پایه در آینده مناسب خواهد بود.” او انتظار دارد اقتصاد ایالات متحده 1 درصد رشد کند و نرخ بیکاری از 3.5 درصد به 4.5 درصد افزایش یابد. بعداً، استر جورج، رئیس فدرال رزرو کانزاس سیتی، گفت که فدرال رزرو باید “صبور” باشد تا ببیند آیا تورم در بخش خدمات در حال کاهش است یا خیر.

سطوح فنی کلیدی AUD/USD


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-bulls-reclaimed-06900-as-the-usd-wobbles-202301201804