کووید در چین بیشترین کاهش روزانه پوند را در دو هفته اخیر به ثبت رساند

انتظار می‌رود که پوند در این هفته بیشتر تضعیف شود، زیرا داده‌های مالی عمومی در روز سه‌شنبه منتشر می‌شوند و اعداد PMI در روز چهارشنبه منتشر می‌شوند.

2.1 درصد در برابر پوند در روز کاهش یافت و به 13.600 رسید، پس از مدت کوتاهی که به پایین ترین سطح از دسامبر 2020 سقوط کرد. در نوامبر تقریباً 24 درصد کاهش یافت و کاهش سالانه در برابر پوند را به 60 درصد رساند.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/covid-in-china-sets-sterling-for-biggest-daily-fall-in-two-weeks-2948846

تمرکز روز دوشنبه نیز بر روی ارزهای رمزنگاری شده بود زیرا جان کانلیف، معاون بانک انگلستان گفت که انفجار صرافی رمزنگاری FTX نیاز به وارد کردن دنیای کریپتو در چارچوب مقررات را نشان می‌دهد.


© رویترز. عکس فایل: اسکناس های پوند استرلینگ و تغییر در داخل یک صندوق پول در کافی شاپ در منچستر، بریتانیا، 21 سپتامبر 2018 مشاهده می شود. رویترز/فیل نوبل

در برابر یورو که بیشتر از سرفصل های اخبار چین ضربه خورده است، استرلینگ 0.2 درصد افزایش یافت و با 86.62 پنس مبادله شد، پس از رسیدن به بالاترین سطح خود در برابر ضعیف شدن یورو از اوایل نوامبر.

جرمی استرچ، رئیس استراتژی G10 FX در CIBC، گفت: «استرلینگ هفته را در راستای پویایی ریسک گسترده آغاز کرده است… منفی بودن ریسک گسترده در میان ترس‌های جدید قرنطینه در چین سنگینی می‌کند.

لندن (رویترز) – استرلینگ در برابر تقویت دلار آمریکا روز دوشنبه کاهش یافت زیرا احساسات ریسک جهانی به دلیل افزایش موارد ابتلا به کووید-19 در چین که منجر به محدودیت‌های جدید در دومین اقتصاد بزرگ جهان شد، کاهش یافت.

نوشته جویس آلوز

استرلینگ حساس به ریسک با 0.6 درصد کاهش به 1.1816 دلار رسید که در مسیر بزرگترین افت روزانه خود در برابر دلار آمریکا در تقریباً دو هفته اخیر است زیرا چین در حال مبارزه با شیوع ویروس کووید است.

استرچ گفت: «احساسات ضعیف‌تر و بدتر شدن وضعیت مالی عمومی نشان می‌دهد که اصلاحات اخیر در شورت استرلینگ پول واقعی در حال حاضر کاملاً ارزیابی شده است.

استرلینگ هفته گذشته پس از آن که جرمی هانت وزیر دارایی اعلام کرد افزایش مالیات ها و کاهش هزینه ها در تلاش برای اطمینان بخشیدن به بازارها مبنی بر جدی بودن دولت در مبارزه با تورم، بی ثبات بود.

تونی دانکر، مدیر کل صنعت بریتانیا، کنفدراسیون، گفت که بریتانیا باید برنامه ای برای ویزای کاری موقت برای تقویت رشد اقتصادی و همچنین حل اختلاف با اتحادیه اروپا بر سر قوانین تجاری در ایرلند شمالی ایجاد کند.