کشاورزان می گویند که قرارداد غرامت دولت زیمبابوه به پایان می رسد

کشاورزان می گویند این طرح در جولای 2020 توسط اتحادیه کشاورزان تجاری موافقت شد و متعاقباً بدون مشورت کافی بازنگری شد.

Mthuli Ncube وزیر دارایی در ماه فوریه گفت که زیمبابوه قصد دارد به‌جای 20 سال اعلام شده سه سال پیش، با پول جمع‌آوری شده از طریق اسناد خزانه، بیش از یک دهه به کشاورزان پرداخت کند.

Akinwumi Adesina، رئیس AfDB، که از تلاش‌های تسویه بدهی زیمبابوه حمایت می‌کند، گفت که پرداخت به کشاورزان در طول یک دهه، با توجه به سن اکثر مدعیان، زمان زیادی است.

گیلپین که در پایتخت هراره زندگی می‌کند، در جریان کمپین اصلاحات ارضی، که در پایتخت هراره زندگی می‌کند، از مزرعه 1000 هکتاری خود اخراج شد و پس از سال‌ها اقدام دادگاه و تأخیر، به دنبال جبران خسارت از سوی دولت است.

پرداخت غرامت به کشاورزان برای تسویه معوقات تاریخی حدود 17 میلیارد دلاری که در دست بحث با طلبکار کلیدی، بانک توسعه آفریقا (AfDB) است، مرکزی است.

در پیشنهاد اولیه، نیمی از 3.5 میلیارد دلار باید ظرف 12 ماه از روز امضا و باقیمانده ظرف پنج سال پرداخت می شد.

هراره قبلاً دو بار در ژوئن 2021 و ژوئن 2022 در پرداخت ها نکول کرده است.

توسط نیاشا چینگونو و وندل رولف

او به رویترز گفت: «من فکر می‌کنم یک رویکرد جبران خسارت کشاورزان از قبل ارزش بررسی دارد. این روند مستلزم مذاکرات دقیق و اجرای اصلاحات استراتژیک است.»


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/farmers-say-zimbabwe-government-compensation-deal-comes-up-short-3064516

2/2

© رویترز. عکس فایل: عزاداران در مراسم تشییع جنازه رابرت موگابه، حاکم دیرینه زیمبابوه در یک استادیوم ورزشی ملی در هراره، زیمبابوه، 14 سپتامبر 2019، پوستری در دست دارند. رویترز/سیفیوه سیبکو/عکس فایل/عکس فایل

2/2

گیلپین 67 ساله به رویترز گفت: «پیشنهاد اوراق قرضه نشان دهنده کاهش بسیار قابل توجهی در ارزش با دوره بازخرید طولانی است. این غیرقابل قبول است و هیچ ارتباطی با پیشنهاد اولیه ندارد.»

با این حال، برخی از کشاورزان می گویند که بسته غرامت 3.5 میلیارد دلاری دولت را به دلیل ناکافی بودن مالی و توجه اندک به استرداد زمین یا بازگرداندن حقوق مالکیت رد خواهند کرد.

او روز جمعه به خبرنگاران گفت: “من مطمئن هستم که به زودی از نظر ابزارهای مناسب به هم نزدیک خواهیم شد.”

حراره (رویترز) – بن گیلپین یکی از صدها کشاورز تجاری است که به دلیل اخراج از زمین و مزارع خود در دو دهه پیش غرامت دولتی به او پیشنهاد شده است و متوجه شده است که این طرح به نتیجه نرسیده است.

بن فریث که پدر همسرش سیاست های اخراج موگابه را در دادگاه منحله SADC به چالش کشید و در حکمی در سال 2008 پیروز شد، گفت: “ما می خواهیم این قانون غرامت دولتی را رد کنیم زیرا این یک معامله غرامت مناسب نیست.”

Ncube گفت که دولت به بحث با کشاورزان در مورد روش های پرداخت مناسب و چارچوب های زمانی ادامه می دهد.