کاهش ین به سوی 140 بحث مداخله ارزی توسط بلومبرگ را دوباره بیدار کرد

آخرین باری که ژاپن ارزش ین را تقویت کرد، در زمان بحران مالی آسیا در سال 1998 بود که به حدود 146 دلار رسید. قبلاً در سطوح حدود 130 مداخله کرده بود.

(بلومبرگ) — لغزش در عقب به سمت سطح روانی کلیدی 140 در هر دلار، دوباره صحبت ها را در مورد احتمال مداخله مقامات برای حمایت از ارز ژاپن ایجاد می کند.با توجه دوباره معامله گران به شکاف نرخ بهره ژاپن با سایر نقاط جهان در میان نظرات مخالف فدرال رزرو، ین در این ماه نزدیک به 4 درصد سقوط کرد و روز سه شنبه در حدود 138.50 معامله شد. این یک تار مو از پایین ترین سطح 24 سال اخیر و سطح 140 است که برخی ناظران بازار آن را به عنوان کلیدی برای سیاست گذاران پرچم گذاری کرده اند.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/yens-slump-toward-140-reawakens-talk-of-currency-intervention-2882180

© 2022 بلومبرگ LP

Masafumi Yamamoto، استراتژیست ارشد ارز در Mizuho Securities در توکیو، گفت: اگر ین به پایین ترین حد خود در 24 سال اخیر برسد، ممکن است یک جلسه سه جانبه بین وزارت دارایی، BOJ و آژانس خدمات مالی برگزار شود. این همان چیزی است که در ماه ژوئن اتفاق افتاد، زمانی که مقامات گفتند در صورت لزوم اقدام خواهند کرد، بدون اینکه مشخص کنند این چه خواهد بود.

یاماموتو گفت: «تا زمانی که ایالات متحده به افزایش نرخ‌ها ادامه می‌دهد، ین دامنه بیشتری برای نزول به حدود 142 دارد. اما «از آنجایی که افزایش دلار با چشم‌انداز سیاست‌ها مرتبط است، مقامات ژاپنی احتمالاً مداخله ارزی واقعی را در این مرحله بیهوده خواهند دید».

بخوانید:  در حالی که بولتن ECB، داده های تورم ایالات متحده در حال انتشار است، EURUSD با برابری معاشقه می کند

ری آتریل، رئیس استراتژی مبادلات خارجی در بانک ملی استرالیا در سیدنی گفت: «ما فکر نمی‌کنیم BOJ و وزارت دارایی از دیدن حرکت ما به سمت شمال 140 ین به طور مداوم خوشحال شوند. “اما به جای اینکه انتظار مداخله ارزی داشته باشیم، از نظر ما به احتمال زیاد تغییر در سیاست کنترل منحنی بازدهی است.”

سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در هفته گذشته در جکسون هول نشان داد که نگرانی‌ها در مورد کندی رشد اقتصادی در اولویت نیستند و خوش‌بینی‌های ماندگار نسبت به موضع ملایم‌تر نرخ‌ها را از بین می‌برند. در مقابل، هاروهیکو کورودا، فرماندار BOJ، نیاز به تداوم تسهیل روند را تکرار کرد و بار دیگر بر اختلافات فاحش بین ژاپن و ایالات متحده که در اوایل سال جاری بر ین فشار زیادی وارد کرد، تاکید کرد.

بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط بلومبرگ، اندازه‌گیری نوسانات ضمنی ین از بازار گزینه‌ها حاکی از احتمال 51 درصدی است که ین ظرف یک هفته به 140 خواهد رسید.

برخی از استراتژیست ها تغییر سیاست بانک مرکزی ژاپن را محتمل تر از مداخله مستقیم ارزی می دانند، حتی اگر اقتصاددانان تردید دارند که چنین حرکتی قبل از کناره گیری کورودا در آوریل انجام شود.

دیوید لو، مدیر NBC Financial Markets Asia در هنگ کنگ، گفت: «احتمالاً با نزدیک شدن به 140 نوعی مداخله کلامی وجود خواهد داشت. اما یک مداخله واقعی احتمالاً در این نقطه که دلار به طور گسترده در حال افزایش است بر چشم انداز سیاست پولی ایالات متحده در حالی که هیچ حمایتی از ین از سوی بانک مرکزی ژاپن وجود ندارد، بی اثر خواهد بود.

بخوانید:  پوتین عرضه نفت و فرآورده های نفتی را به کشورهایی که سقف قیمت نفت را اعمال کرده اند ممنوع کرد

ین در آن زمان در حدود 134 در هر دلار معامله می شد.