کاهش قیمت دلار در شرط‌بندی‌های کاهش نرخ به مرز نزدیک شدن به دلیل تنش‌های اقتصادی کوتاه شده توسط Investing.com

Investing.com – خرس‌های دلار بر طبل کاهش نرخ فدرال رزرو کوبیده‌اند و دلار را پایین‌تر می‌کشند، اما اگر تأثیر اقتصادی بحران بانکی کم باقی بماند، ممکن است این آهنگ به زودی از ریتم خارج شود.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در کنفرانس مطبوعاتی سیاست پولی خود در ماه مارس گفت که شرایط سخت‌تر وام‌دهی می‌تواند جایگزینی برای افزایش نرخ باشد، هرچند افزود که اگر سطح انقباض کمتر از حد انتظار باشد، بانک مرکزی ممکن است برای مدت طولانی‌تری به دنبال افزایش نرخ‌ها باشد. رژیم نرخ

گلدمن ساکس گفت که برای توجیه قیمت گذاری در تضعیف بیشتر دلار بر اساس انتظارات برای فدرال رزرو کمتر جنگ طلب، به شواهد بیشتری مبنی بر استرس اقتصادی و تشدید شرایط وام – به دنبال بحران بانکی – نیاز است.

“[F]MUFG افزود: با انتشار آخرین داده‌های ترازنامه که نشان می‌دهد استفاده از پنجره‌های نقدینگی برای حمایت از بانک‌ها کاهش می‌یابد، توجه به سلامت بانک‌های منطقه‌ای آمریکا کمتر خواهد شد.

ارزش دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی متشکل از شش ارز اصلی ارزیابی می کند، با 0.45 درصد کاهش به 101.72 رسید.

برخی دیگر پیشنهاد می‌کنند که اگرچه ممکن است برای اندازه‌گیری کامل تأثیر ورشکستگی‌های اخیر بانک‌ها بر استانداردهای وام‌دهی بانکی خیلی زود باشد، نشانه‌هایی از کاهش سپرده‌ها در بخش بانکی نشان‌دهنده کاهش وام‌دهی است که در نهایت اقتصاد را به سمت رکود سوق داده و فدرال رزرو را مجبور به راه‌اندازی می‌کند. یک ماموریت نجات


© رویترز.

اما به گفته گلدمن ساکس، سخت‌تر شدن آنچه تاکنون رخ داده است، «به نظر نمی‌رسد آنقدر بزرگ باشد که بتواند محدودیت‌هایی را در بازار ایجاد کند.» ترازنامه اخیر فدرال رزرو که نشان می دهد بانک ها استقراض از برنامه وام دهی فدرال رزرو را کاهش داده اند، به این دیدگاه اعتبار می بخشد.

بخوانید:  تورم اصلی ایالات متحده در 0.5٪ یا بالاتر برای شروع افزایش دلار - ING

گلدمن ساکس گفت: «ما فکر می‌کنیم که به مرز میزان ضعف دلار نزدیک می‌شویم که می‌توان بر اساس واگرایی سیاست‌ها قیمت‌گذاری کرد. زمانی که به نظر می رسد بحران بانکی تحت کنترل است.

Pantheon Macroeconomics با پیش‌بینی اولین کاهش نرخ در سپتامبر پس از افزایش نهایی فدرال رزرو در ماه می، گفت: رکود سریع‌تر از آنچه سیاست‌گذاران انتظار دارند، تورم را پایین می‌آورد، بنابراین ما انتظار داریم که فدرال رزرو با کاهش نرخ‌ها واکنش نشان دهد، اما نه بلافاصله.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollars-slide-on-ratecut-bets-nearing-limit-as-economic-stress-coming-up-short-3048147به گفته گلدمن ساکس، افزایش شرط‌بندی برای کاهش، نرخ وجوه فدرال را بیش از 100 واحد پایه پایین‌تر از قبل از ورشکستگی بانک‌ها کاهش داده است. MUFG گفت: شرط‌بندی روی محور فدرال رزرو منعکس‌کننده دیدگاه بازار است که «سخت‌تر شدن شرایط اعتباری کار فدرال رزرو را انجام می‌دهد تا دیگر مجبور نباشند نرخ‌ها را خیلی بیشتر افزایش دهند تا مطمئن شوند که تورم به هدفشان باز خواهد گشت». در یادداشتی

نوشته یاسین ابراهیم