کاهش ارزش دلار در آستانه پایان نشست فدرال رزرو توسط Investing.com

«در حالی که فدرال رزرو در را برای افزایش بیشتر باز می گذارد، نیاز به نرخ های سیاستی بالاتر بسیار مشکوک است. ما انتظار داریم تا قبل از پایان سال 100 واحد کاهش نرخ بهره را داشته باشیم.

در جاهای دیگر، پس از افزایش 0.2 درصدی یک شبه و نه چندان دور از بالاترین سطح یک ساله هفته گذشته 1.1096، 0.3% افزایش یافت و به 1.1030 رسید.

0.4% کاهش یافت و به 135.93 رسید و از پایین ترین سطح دو ماهه خود به دلیل ترس از بحران بانکی ایالات متحده که تقاضای پناهگاه امن را بالا برد، بهبود یافت، در حالی که 0.1% افزایش یافت و به 0.6667 رسید که پس از افزایش غیرمنتظره در اوایل هفته جاری افزایش یافت.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-weakens-ahead-of-conclusion-of-federal-reserve-meeting-3070956

تحلیلگران ING در یادداشتی می‌گویند: «تورم «به‌طور غیرقابل قبولی بالا» باقی می‌ماند، اما استرس‌های بانکی منجر به سخت‌تر شدن شرایط وام‌دهی می‌شود، که بیشتر از افزایش احتمالی ۲۵ واحدی در روز چهارشنبه، باعث کاهش سرعت اقتصاد می‌شود.

به نظر می‌رسد معامله‌گران در آستانه اعلام سیاست‌گذاران فدرال رزرو در مورد موقعیت جدید سیاست پولی خود، موضعی دفاعی اتخاذ می‌کنند، به‌ویژه پس از آن که داده‌های روز سه‌شنبه نشان داد برای سومین ماه متوالی در مارس کاهش یافت.

در ساعت 03:05 ET (07:05 به وقت گرینویچ)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می کند، با 0.3 درصد کاهش در 101.420 معامله شد.


© رویترز

به طور گسترده انتظار می رود که روز چهارشنبه یک بار دیگر نرخ بهره را افزایش دهد و سوال این است که در آینده چه اتفاقی می افتد.

بخوانید:  لبه های دلار بالاتر است. سخنرانی پاول بزرگ به نظر می رسد توسط Investing.com

داده‌های روز سه‌شنبه نشان داد که در منطقه یورو به‌طور غیرمنتظره‌ای کاهش یافته است، اما بعید به نظر می‌رسد که این امر مانع از افزایش مجدد نرخ‌های بهره در اواخر این هفته شود، زیرا تورم برای راحتی بیشتر باقی می‌ماند.

Investing.com – دلار آمریکا در اوایل تجارت اروپا در روز چهارشنبه پیش از پایان نشست سیاست دو روزه فدرال رزرو و پس از آمار مشاغل ضعیف، کاهش یافت.

در واقع، با توجه به نشانه‌هایی از نرم شدن بازار کار، نگرانی‌ها در مورد سلامت بانک‌های کوچک‌تر کشور و عدم اطمینان در مورد سقف بدهی، اکنون بازارها انتظار کاهش نرخ‌ها را در پایان سال دارند.

0.3% بالاتر در 1.2504 معامله شد و همچنین انتظار می رود که هفته آینده با افزایش شدید تورم کاهش یابد.

اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز انتظار دارند که رشد 25 واحدی در ثانیه به 3.25 درصد برسد، اما ایزابل اشنابل، عضو هیئت‌مدیره بانک مرکزی اروپا، هفته گذشته گفت که افزایش 50 واحدی در ثانیه، دور از انتظار نیست.