کاهش ارزش دلار در آستانه انتشار CPI آمریکا؛ افزایش ین در انتصاب Ueda توسط Investing.com

اوئدا، یکی از اعضای سابق هیئت مدیره سیاست BOJ اما در حال حاضر یک دانشگاه، قبل از شروع حدس و گمان در اواخر هفته گذشته، به عنوان یک شغل برتر به نظر نمی رسید.

دلار در چند روز گذشته در حالی که معامله گران در انتظار انتشار جدیدترین دلار آمریکا بودند، در یک الگوی نگهداری معامله شد که می تواند سرنخ های بیشتری در مورد چشم انداز سیاست فدرال رزرو ارائه دهد.

با این اوصاف، بازارها نسبت به هرگونه غافلگیری بالقوه بزرگتر از حد انتظار در ایران نیز محتاط هستند، که قیمت‌های نوسان انرژی و مواد غذایی را مستثنی می‌کند، زیرا بازار کار همچنان قوی است و به طور بالقوه رشد دستمزد را تقویت می‌کند.

در ساعت 02:10 ET (07:10 به وقت گرینویچ)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می کند، با 0.2 درصد کاهش در 103.028 معامله شد.

با این اوصاف، داده‌های منتشر شده در اوایل سه‌شنبه نشان داد که در سه ماهه چهارم، پس از کاهش 1.0 درصدی تجدیدنظر شده در دوره ژوئیه تا سپتامبر، 0.6 درصد به جای 2.0 درصد افزایش یافت.

با 0.1% افزایش به 0.6972 رسید، در حالی که 0.1% کاهش یافت و به 6.8158 رسید و یوان از ضعف دلار سود می برد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-slips-ahead-of-us-cpi-release-yen-gains-on-ueda-appointment-3002310


© رویترز.

توسط پیتر پرستار

ایالات متحده در اوایل این ماه، نرخ بهره را 25 واحد افزایش داد و سرعت افزایش نرخ خود را کاهش داد، اما سیاستگذاران این بانک مشتاق بودند که بگویند مبارزه با تورم ادامه دارد و باید انتظار افزایش بیشتر را داشت.

در جاهای دیگر، پس از نامزد شدن به عنوان رئیس بعدی بانک ژاپن، 0.3٪ کاهش یافت و به 132.04 رسید.

این اتحادیه روز دوشنبه پیش‌بینی‌های اقتصادی خود را برای اتحادیه اروپا لغو کرد و گفت که این اتحادیه احتمالاً به لطف کاهش قیمت گاز، از رکود فرار خواهد کرد.

Investing.com – دلار آمریکا در اوایل تجارت اروپا روز سه شنبه پیش از آخرین بازخوانی تورم مصرف کننده ایالات متحده عقب نشینی کرد، در حالی که با نامزدی رئیس بعدی بانک ژاپن، ین افزایش یافت.

بنابراین، او به عنوان یک فرد خارجی دیده می شود که لزوماً به سیاست فوق العاده آسان فعلی بانک مرکزی متعهد نیست.

پس از انتشار آخرین داده‌های نیروی کار بریتانیا که در ژانویه 13000 افت را نشان داد، 0.2% افزایش یافت و به 1.2161 رسید، که نشان می‌دهد با وجود مشکلات اقتصادی این کشور، بازار کار همچنان قوی است.

بنابراین توجه به گزارش تورم ژانویه امروز معطوف می‌شود، با رقم سرفصل انتظار می‌رود که قیمت‌های مصرف‌کننده با سرعت سالانه 6.2 درصد در ژانویه افزایش یافت که از 6.5 درصد در دسامبر و بسیار کمتر از اوج چهار دهه ژوئن 9.1 درصد کاهش یافته است.

پیش از انتشار آخرین نسخه برای منطقه، 0.2% بالاتر در 1.0737 معامله شد.