کانادا: داده‌ها نشان می‌دهند که هزینه‌های مصرف‌کننده برای کالاها هنوز نسبتاً قوی است

داده های منتشر شده در روز سه شنبه نشان داد که فروش خرده فروشی در کانادا در ماه سپتامبر 0.5 درصد کاهش یافته است. تحلیلگران CIBC اشاره می‌کنند که بیشترین کاهش مربوط به بنزین است و با کاهش قیمت‌ها در طول ماه مرتبط است و باعث می‌شود فروش با کاهش 0.1 درصدی از نظر حجم کمی بهتر شود. آنها می افزایند که تخمین قبلی برای اکتبر نشان می دهد که جهش سالم 1.5 درصدی نشان می دهد که نشان می دهد هزینه های مصرف کننده برای کالاها هنوز نسبتاً قوی است.

نقل قول های کلیدی:

سه ماهه سوم ممکن است از نظر حجم خرده‌فروشی نشان‌دهنده یک عقب‌نشینی اندک از قدرت قبلی باشد، اما با توجه به اینکه هزینه‌های خدمات برای بهبودی ادامه دارد، همچنان انتظار می‌رود که مصرف‌کننده نقش مثبتی در رشد کلی تولید ناخالص داخلی در سه ماهه سوم داشته باشد.

تخمین‌های اولیه برای خرده‌فروشی، عمده‌فروشی و تولید اکتبر نشان می‌دهد که سه ماهه چهارم با کمی شتاب بیشتر از آنچه قبلاً پیش‌بینی می‌کردیم آغاز شده است، و فشار صعودی بر پیش‌بینی تولید ناخالص داخلی ما و بانک کانادا (+0.5 درصد سالانه) برای سه‌ماهه چهارم وارد کرده است. . با این حال، این روزهای اولیه است و تأثیر افزایش نرخ بهره گذشته بر مخارج مصرف‌کننده تنها در ماه‌ها و سه ماهه آینده افزایش خواهد یافت.»


منبع: https://www.fxstreet.com/news/canada-data-suggests-consumer-spending-on-goods-is-still-fairly-robust-cibc-202211221629