کارون مورگان استنلی توسط بلومبرگ می گوید که بازارها در مورد افزایش نرخ بهره فدرال رزرو اشتباه می کنندبلومبرگ را &کپی کنید. مجسمه عقاب در نمای ساختمان فدرال رزرو Marriner S. Eccles در واشنگتن دی سی قرار دارد. عکاس: اندرو هارر/ بلومبرگ

(بلومبرگ) — بر اساس گزارش ها، بازارها برای اینکه بانک مرکزی آمریکا تا چه حد مایلند برای مهار داغ ترین تورم در یک نسل پیش بروند، آماده نیستند. مورگان استنلی (NYSE:) جیم کارون از مدیریت سرمایه گذاری.

استراتژیست ارشد درآمد ثابت مدیر دارایی در مصاحبه ای با تلویزیون بلومبرگ چهارشنبه گفت، اگرچه مقامات فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را به بالای 5 درصد در سال آینده پیش بینی می کنند، معامله گران همچنان مسیر آینده سیاست های سختگیرانه را پایین می آورند.

کارون گفت: “من معتقد نیستم که چرخه های پیاده روی به اندازه کافی قیمت داشته باشند.” «آنچه که قیمت دارد این است که مردم انتظار دارند نرخ‌ها پایین بیاید و من فکر می‌کنم ما باید به صحبت‌های بانک‌های مرکزی و نگرانی‌های آنها در مورد تورم گوش دهیم.

سیاست گذاران همچنان به تقویت پیام جنگ طلبانه خود در مورد نیاز به نرخ های بالاتر و سیاست های پولی سخت تر تا زمانی که تورم کنترل شود، ادامه می دهند. هفته گذشته تعداد انگشت شماری از سیاست گذاران بر تعهد بانک مرکزی به کاهش نرخ تورم به هدف 2 درصدی خود و نیاز به شواهد روشنی مبنی بر کاهش فشار قیمت ها تاکید کردند.

فدرال رزرو هفته گذشته در آخرین نشست سیاست خود در سال، نرخ بهره را نیم درصد افزایش داد و معیار خود را به محدوده هدف 4.25٪ تا 4.5٪ رساند. نمودار به اصطلاح نقطه‌ای نرخ‌هایی را نشان می‌دهد که در سال آینده با 5.1 درصد به پایان می‌رسند، از 4.6 درصد در دور قبلی پیش‌بینی‌ها. با این حال، معاوضه‌های شاخص یک‌شبه فدرال رزرو کمی بیش از 50 واحد پایه افزایش نرخ را تا نشست ماه مه و به دنبال آن نیم درصد کاهش تا پایان سال 2023 قیمت‌گذاری می‌کنند.

کارون انتظار دارد که بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را برای مدتی روی 5.25 درصد نگه دارد تا از کنترل تورم اطمینان حاصل کند، مگر اینکه اتفاقی دراماتیک رخ دهد.

او گفت: “فدرال رزرو باید کار را انجام دهد.”


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/markets-are-wrong-on-fed-rate-hikes-morgan-stanleys-caron-says-2973439