ژاپن به هشدارهای شفاهی خود نسبت به فروش ین برای توقف کاهش قیمت توسط رویترز ادامه می دهد

ین بعدازظهر چهارشنبه در حدود 146.20 در برابر دلار معامله شد، زیرا معامله گران منتظر داده های تورم ایالات متحده و پیامدهای آن بر افزایش نرخ های آینده ایالات متحده بودند.

جیجی به نقل از سوزوکی در حالی که برای شرکت در گردهمایی رهبران مالی گروه 20 اقتصادهای بزرگ به واشنگتن سفر می کرد، گفت: «آنچه که مهم بود سرعت حرکت فارکس بود، نه هیچ سطحی، در هنگام تصمیم گیری در مورد نیاز به اقدام. .

تحلیلگران می گویند که ژاپن ممکن است در جلب حمایت برای مداخله با مشکل مواجه شود مگر اینکه نوسانات به شدت بیش از حد شود.

مقامات ژاپنی بارها بر اهمیت جستجوی تفاهم از ایالات متحده تاکید کرده اند که به عنوان مشروعیت آنها برای هرگونه مداخله در مورد دلار تلقی می شود. سرمایه گذاران اقدامات انفرادی ژاپن را بسیار کمتر از مداخله هماهنگ موثر می دانند.

واحد پول ایالات متحده به 146.35 ین رسید، سطحی که از آگوست 1998 در طول بحران مالی آسیا مشاهده نشده بود، و به بالاتر از سطوحی رفت که باعث مداخله مقامات ژاپنی در ماه گذشته برای جلوگیری از تضعیف بیش از حد ین شد.

این اظهارنظر پس از آن بیان شد که شونیچی سوزوکی، وزیر دارایی جیجی پرس به نقل از جیجی پرس گفت که هیچ تغییری در موضع این کشور مبنی بر اینکه اقدامات لازم را در بازار ارز در صورت لزوم انجام دهد، وجود ندارد.

(1 دلار = 146.2100 ین)


منبع: https://www.investing.com/news/economy/japans-matsuno-to-take-appropriate-steps-on-excess-forex-moves-2910015

ماه گذشته، مقامات ژاپنی برای اولین بار از سال 1998، دلار فروختند و ین را در مداخله در بازار خریدند و 2.8 تریلیون ین (19.2 میلیارد دلار) خرج کردند تا کاهش سریع ین را که تهدیدی برای اقتصاد تلقی می شد، کاهش دهند.

مداخله ارزی پرهزینه است و ممکن است بر ارزش ین در بازار بزرگ ارز جهانی تأثیر بگذارد. سرمایه گذاران همچنین در مورد اثربخشی مداخله با توجه به اینکه قدرت دلار ناشی از تفاوت های نرخ بهره به دلیل سیاست های پولی بسیار متفاوت ایالات متحده و ژاپن بوده است، تردید دارند.

در مورد مداخله خرید دلار و فروش ین، ژاپن از سال 2011 که زلزله ویرانگر و سونامی باعث بدترین فاجعه هسته ای در فوکوشیما از زمان چرنوبیل شد، از بازار خارج شده است.

توکیو (رویترز) – سیاست گذاران ژاپن به سرمایه گذاران در مورد فروش ین در روز چهارشنبه ادامه دادند، زیرا دلار به بالاترین سطح 24 سال اخیر در برابر ارز ژاپن صعود کرد در حالی که موانع برای مداخله مستقیم همچنان بالاست.

هیروکازو ماتسونو، دبیر ارشد کابینه، به خبرنگاران گفت: «ما از نزدیک حرکت ارزهای خارجی را با احساس فوریت بالا دنبال می کنیم و آماده ایم تا گام های مناسبی را در زمینه اقدامات اضافی برداریم.

پس از اینکه او گفت ژاپن در حمله اخیر خود در بازار، “تا حدی” از ایالات متحده به دست آورد، بازیگران بازار از نزدیک مشاهده کردند که چگونه سوزوکی ممکن است در نشست G20 از دیگر کشورها حمایت کند.

یاسوناری اوئنو، اقتصاددان ارشد بازار در Mizuho Securities گفت: «مقامات ژاپنی ممکن است به مداخله شفاهی ادامه دهند، اما وقتی نوبت به اقدام واقعی می‌رسد، مداخله را نمی‌توان توجیه کرد جز هموارسازی عملیات با هدف مهار نوسانات بیش از حد. در غیر این صورت، شما نمی توانید از کشورهای دیگر تفاهم کسب کنید.


© رویترز. عکس فایل: اسکناس ین ژاپن در این تصویر تصویری دیده می شود که در 15 ژوئن 2022 گرفته شده است. رویترز/فلورانس لو/تصویر

نوشته تتسوشی کاجیموتو و ماریکو کاتسومورا