با خروج چین از سیاست «صفر»، موارد به شدت افزایش یافته است. در حالی که قرنطینه‌های گسترده مربوط به گذشته است، انزوای خودخواسته و بیماری تأثیراتی بر اقتصاد چین داشته است زیرا کارگران در خانه می‌مانند و دیگران (در حاشیه) از بیرون رفتن اجتناب می‌کنند.

آ گزارش رسانه ها (Caixin در چین) دلگرم کننده است:

  • توسعه یافته در چین کووید 19

    کووید-19 یا کروناویروس جدید یک بیماری همه گیر است که در سال 2020 آشفتگی های اقتصادی و نوسانات گسترده ای را در بازارهای مالی به همراه داشته است. اولین موارد کووید-19 در اواخر سال 2019 در ووهان چین گزارش شد. از آن زمان، این ویروس در سطح جهانی گسترش یافته است. ، میلیون ها نفر را در سراسر جهان آلوده کرده است. این ویروس بسیار بحث برانگیز بوده است، یعنی در ایالات متحده، که در طول انتخابات ریاست جمهوری 2020 به شدت سیاسی شد. همه‌گیری کووید-19 در دوران مدرن کاملاً بی‌سابقه است و جدیدترین نمونه آن شیوع آنفولانزا در سال 1918 است. بازارهای مالی و اقتصادهای جهانی برای دامنه این ویروس کاملاً آماده نبودند و باعث تعطیلی گسترده، بیکاری و سایر مشکلات در یک کشور شد. تلاش برای مهار و کاهش ویروس کووید-۱۹ چگونه بر بازارها تأثیر گذاشته است؟ تقریباً هر دارایی به نوعی تحت تأثیر کووید-19 قرار گرفته است. در اوایل، بازارهای مالی و سهام سقوط کردند و نادری در مارس 2020 در ایالات متحده و اروپا رخ داد. قرنطینه های گسترده منجر به رکود اقتصادی شد و در نتیجه بسته های محرکی برای کمک به حفظ عملکرد اقتصادهای داخلی ایجاد شد. نتیجه این امر کاهش ارزش ارزهایی مانند دلار آمریکا بوده است و فدرال رزرو میلیاردها دلار چاپ می کند تا زیان های اقتصادی را کاهش دهد. از آن زمان، بازارهای فارکس سطوح تاریخی نوسانی را تجربه کرده اند، که باعث شد برخی همه گیر کووید-19 را به عنوان رویداد قو سیاه طبقه بندی کنند. در زمان نگارش این مقاله، بازارهای مالی در بیشتر موارد در سال 2020 بهبود یافته اند، اگرچه بسیاری از بادهای مخالف از نظر بهبود اقتصادی باقی مانده است. در حال حاضر، نرخ بیکاری و سایر شاخص‌ها همچنان مشکل‌ساز هستند و زمانی که با افزایش نرخ ابتلا همراه می‌شوند، اقدامات یا محرک‌های بیشتر سیاست پولی را در اروپا و ایالات متحده نشان می‌دهند. در زمان نگارش این مقاله هیچ واکسنی برای کووید-19 وجود ندارد، اگرچه چندین شرکت مانند فایزر و مدرنا به تولید واکسن قابل دوام نزدیک هستند.
    این اصطلاح را بخوانید بر اساس نتایج کارآزمایی بالینی که چهارشنبه در مجله معتبر پزشکی نیوانگلند منتشر شد، به نظر می‌رسد که قرص‌های ضد ویروسی به اندازه Paxlovid شرکت Pfizer با نگرانی‌های ایمنی کمتر مؤثر هستند.

همانطور که واکسن‌ها و درمان‌ها مسیری را برای کشورهای دیگر در سرتاسر جهان نشان دادند، آن‌ها این کار را برای چین نیز انجام خواهند داد. اطلاعات بیشتر در لینک بالا