چین آخرین گام را برای پذیرش زندگی با کووید برمی دارد


از 8 ژانویه سال آینده، چین مرزهای خود را بازگشایی خواهد کرد و اقدامات قرنطینه را لغو خواهد کرد زیرا قرار است کووید را به عنوان یک بیماری که فقط به “درمان و اقدامات لازم برای مهار شیوع” نیاز دارد، برچسب گذاری کند. این به طور رسمی به سیاست صفر کووید آنها پایان می دهد – که تقریباً سه سال است که در حال حاضر اجرا شده است.

این تغییر در زمان و چگونگی پیشرفت کارها پیامدهای مهمی در سطح جهانی خواهد داشت. در حال حاضر، گسترش عفونت‌ها همچنان تا حدودی «باز بودن» چین را محدود می‌کند، اما چند ماه به آن فرصت می‌دهد و احتمالاً شاهد از سرگیری وضعیت عادی خواهیم بود.

بیشترین تأثیر احتمالاً از برداشتن محدودیت‌های مرزی خواهد بود که احتمالاً شاهد افزایش شدید فعالیت مصرف خواهد بود. ما قبلاً دیدیم که بقیه جهان چقدر از سفر محروم بوده است و با بازگشایی آهسته طی یک سال و نیم گذشته، گردشگری به هیچ وجه از بین نرفت.

در حال حاضر، مسافران چینی کسانی هستند که باید به عقب بروند و این تقاضای متوقف شده در سایر نقاط جهان نیز نمایان خواهد شد.

این یک موهبت برای اقتصاد جهانی است، اما همچنین می‌تواند منجر به افزایش فشارهای تورمی شود که بستگی به این دارد که فعالیت مصرف در ماه‌های آینده چگونه افزایش یابد.

کاهش اختلالات عرضه نیز یک پیشرفت خوشایند بوده است و با توجه به پیشروی رویکرد چین، به احتمال زیاد شاهد هیچ مشکل بزرگی در زنجیره تامین و حمل و نقل نباشیم – به استثنای یک شیوع بزرگ دیگر در شهرهای کلیدی.

برای بازارها، مهمترین چیزی که باید مراقب آن بود این است که چگونه همه اینها بر چشم انداز تورم سال آینده تأثیر می گذارد. این می‌تواند یک محرک ظریف باشد، اما تقاضای چین به خوبی می‌تواند این پیچ و خم کوچک را در مورد چگونگی ظاهر شدن اوضاع در سال 2023 اضافه کند.


منبع: https://www.forexlive.com/news/china-takes-the-final-step-to-embrace-living-with-covid-20221227/