چه چیزی پشت افزایش بازدهی دولت امروز است


کلاس درست بعد از کریسمس می رسد اما خبر خوبی نداشت.

دیروز برخی از اظهارنظرهای کلااس نات، رئیس بانک مرکزی هلند در مطبوعات منتشر شد و بر موضع جنگ طلبانه بانک مرکزی اروپا تاکید کرد و امروز با باز شدن بازارهای اوراق قرضه اروپایی بازتاب یافته است.

او گفت: “ما تازه در آغاز نیمه دوم” چرخه افزایش نرخ هستیم. نات به پنج جلسه سیاست گذاری از هم اکنون تا ژوئیه 2023 اشاره کرد و گفت که آنها قبل از اینکه نرخ بهره در تابستان به اوج خود برسد، از طریق افزایش 50 واحدی در ثانیه به “سرعت بسیار مناسبی از انقباض” دست خواهند یافت.

بازدهی 10 ساله آلمان امروز 13.6 واحد در ثانیه و 10s ایتالیایی 11.1 واحد در ثانیه افزایش یافت. به نوبه خود، به اوراق خزانه‌داری نیز سرازیر می‌شود که نسبت به دوره 10 ساله 7.5 واحد در ثانیه افزایش یافته و نرخ پایانی ایالات متحده تا 4.948 درصد افزایش یافته است.

مطمئناً بازارها به صحبت‌های بانک مرکزی متمایل به جنگ‌طلب متمایل شده‌اند، اما زمانی که آنها از تعطیلات برگردند و تقریباً هر روز پیام را به خانه برسانند، نبرد سختی خواهد بود. در حال حاضر بازار به احتمال 25 درصد قیمت گذاری می کند که بانک مرکزی اروپا در 2 فوریه تنها 25 واحد در ثانیه افزایش می یابد و با توجه به همه چیزهایی که شنیده ایم، این قیمت اشتباه است.

بازدهی 10 ساله آلمانی


منبع: https://www.forexlive.com/news/whats-behind-the-rise-in-sovereign-yields-today-20221227/