چشم انداز سرمایه گذاری 2023 ساخته شده توسط OctaFX

ما انتظار داریم که رکود اقتصادی ایالات متحده در نیمه اول سال 2023 ادامه یابد، سپس بهبود یابد و مجدداً بهبود یابد و تا پایان سال 2023 قدرت بیشتری پیدا کند.

ما همه این روندها را بررسی کرده ایم و محتمل ترین سناریو را در اختیار شما قرار داده ایم. هدف تحقیق زیر این است که مشتریان ما از روندهای سال 2023 در دارایی هایی که معامله می کنند (جفت ارز و سهام) مطلع شوند.

دو بخش که به دلایل مختلف پتانسیل رشد دارند و می‌توانند در سال 2023 جذاب باشند، اما در عین حال داستان‌های جداگانه بازار با سهام دیگر را رد نمی‌کنند:

فناوری های بزرگ روندهای بزرگی دارند


مراقبت های بهداشتی کاهش کمتر از کل بازار (8 درصد کاهش در کل).

با توجه به این واقعیت که چرخه های تجاری از چرخه های اقتصادی پیشی می گیرند، ما معتقدیم که سهام ادواری قبل از هر چیز دارای پتانسیل رشد هستند.

پس از سقوط فناوری در سال 2022، برخی از شرکت ها هنوز در تلاش برای بهبود هستند و سرمایه گذاران ممکن است فکر کنند که بهترین روزهای شرکت های فناوری سپری شده است.

اگر در مورد بورس صحبت می کنیم، نباید انتقاد داشته باشیم، زیرا کاهش ارزش دارایی ها مختلط بوده و حتی لحظات مثبتی نیز وجود دارد:

برنامه های بلندپروازانه را قطعا می توان کنار زد. برای بخش فناوری، سال 2023 سال عدم اطمینان و کمبود مهارت است. این امر بر همه فعالیت‌ها در سال 2023 فشار وارد می‌کند.

همانطور که گفتیم، این چشم انداز مورد توجه مشتریان ما خواهد بود، زیرا آنها می توانند از انواع دارایی ها و موقعیت های بازار مورد بحث برای انجام معاملات در حساب های خود استفاده کنند.

ایالات متحده آمریکا و دلار آمریکا


خدمات رفاهی و منگنه های مصرف کننده ثابت کرده اند که سهام دفاعی هستند (و عملاً بدون تغییر).

● ما معتقدیم که به منظور مهار تورم (در زمینه رشد درآمد واقعی قوی تر)، فدرال رزرو آمریکا نرخ را سه بار دیگر با افزایش 25 واحدی در ثانیه به حداکثر 5 تا 5.25 درصد افزایش خواهد داد.. همچنین انتظار کاهش نرخ بهره در سال 2023 را نداریم.


بخش انرژی نمونه بارز است؛ برای سال 52 درصد اضافه کرد و در واقع تنها بخش در منطقه سبز است.

یکی دیگر از بادهای دنباله دار ارزش برجسته کردن دارد: قانون کاهش تورم ایالات متحده، که در آگوست 2022 به تصویب رسید، شامل تمدید 3 ساله یارانه های افزایش یافته برای مصرف کنندگانی است که پوشش بهداشتی را در بازارهای قانون مراقبت مقرون به صرفه خریداری می کنند. این یک مزیت برای بیمه های سلامتی است که ارائه می دهند مدیکر و/یا مدیکید برنامه ها

صرف نظر از اینکه بازارهای ایالات متحده به کجا می روند، مراقبت های بهداشتی بخش ممکن است ترکیبی از ویژگی های محافظتی و رشد را ارائه دهد که می تواند در سناریوهای مختلف جذاب باشد. (مشتریان ما می توانند 22 سهم در این بخش معامله کنند).

خط پایین

● سایر بخش های چرخه ای (مواد اولیه، صنعتی، مالی) طی دو ماه گذشته بهبود یافته اند که منجر به کاهش حدود 10 درصدی شده است.

ما عمداً پیش‌بینی‌ها را به دو دسته آمریکایی و غیرآمریکایی تقسیم کردیم، با درک اینکه دلار آمریکا معیار اصلی وضعیت اقتصاد جهانی است. و در سال 2023، دلار آمریکا تمایل به کاهش دارد که یک سیگنال مثبت پیشرو برای اقتصاد جهانی و همه دسته‌های سهام عمومی است.


منبع: https://www.forexlive.com/Education/investment-outlook-2023-made-by-octafx-20230201/

ما دو مجموعه از اطلاعات را برجسته کرده ایم. در قسمت اول به روند اقتصاد کلان کشورها نگاه می کنیم و ارزش دلار آمریکا را پیش بینی می کنیم و در قسمت دوم دیدگاهی را در مورد صنایع کلیدی که فکر می کنیم در سال 2023 عملکرد خواهند داشت به اشتراک می گذاریم.

تمرکز شرکت ها بر بهینه سازی فرآیندهای کسب و کار و کاهش بودجه است که به نظر ما تاثیر منفی بر رشد سهام خواهد داشت.

● همه کالاها دوساله عملکرد قوی داشتند و ما انتظار داریم این رالی ادامه داشته باشد، از جمله انرژی. ابر چرخه صعودی که در مارس 2020 آغاز شد، ادامه دارد. کمبود عرضه که به بازده مثبت کالا در سال‌های 2021 و 2022 کمک کرد، تا سال 2023 ادامه خواهد داشت.

ما معتقدیم که موضوعاتی که در این بررسی توضیح داده شد، موضوعات کلیدی هستند که اقتصاد جهان را به حرکت در می آورند.

● با این حال، در سال 2023، قیمت کالاها ممکن است معکوس شود زیرا ما انتظار رکود در نیمه اول سال را داریم. زمانی که ترس از رکود در نیمه دوم فروکش کرد و تقاضا شروع به افزایش کرد، انتظار داریم قیمت کالاها شروع به افزایش کند. پیش‌بینی ما در پایان سال ۹۵ دلار برای برنت و ۹۱ دلار برای WTI است.

مخابرات، فناوری، املاک و مستغلات و اختیار مصرف کننده بخش هایی که نسبت به افزایش نرخ بهره حساس هستند، در اعماق منطقه منفی باقی می مانند.

● اوپک پلاس گام های استراتژیک کلیدی برای به حداقل رساندن عرضه و در عین حال به حداکثر رساندن قیمت برداشته است. ترجیحات ایالات متحده به طور فزاینده ای به سمت انرژی های تجدیدپذیر تغییر می کند، در حالی که نفت روسیه در معرض تحریم های محدود کننده قرار دارد. نتیجه این است که کاهش تولید جهانی نفت به افزایش قیمت ها در چند سال آینده کمک خواهد کرد. بنابراین، انجمن بین‌المللی انرژی (EIA) رشد تولید را 1% در سال 2023 پیش‌بینی می‌کند که با متوسط ​​رشد فرضی تولید ناخالص داخلی جهانی 1.8% این پیش‌نیازها را ایجاد می‌کند (شکل را ببینید).

انعطاف‌پذیری اقتصادی ایالات متحده با رکود اقتصادی اروپا و بازگشایی رونق در چین در تضاد است. شوک عرضه انرژی ناشی از جنگ روسیه و اوکراین به رشد ضعیف تر در منطقه یورو کمک خواهد کرد. وضعیت در آسیا و اقیانوسیه (APAC) منعکس کننده وضعیت بازگشایی چین و رد آن ها از تحمل صفر کووید در چین است.

کالا همچنان جذاب به نظر می رسد


چرخه کسب و کار از چرخه اقتصادی پیشی خواهد گرفت. بازیگران بازار خوشبین تر خواهند بود و زمینه را برای رشد ارزش گذاری سهام عمومی فراهم می کنند. با این وجود، اهداف کل سال برای رشد اقتصادی و تورم ایالات متحده ممکن است منعکس کننده یک چشم انداز عمدتاً رکودی باشد – ما پیش بینی می کنیم که شوک تورمی در 18 ماه گذشته متوقف شده است – تورم اصلی از 5٪ در حال حاضر به 3٪ در پایان سال 2023 کاهش خواهد یافت. نرخ بیکاری تا پایان سال از 3.5 درصد به 4.0 درصد افزایش خواهد یافت.

● بر اساس موارد فوق، افزایش دلار آمریکا ممکن است به دلیل کاهش نرخ تورم و سیاست پولی تسهیل شده توسط فدرال رزرو ایالات متحده از سه ماهه دوم (مارس تا آوریل) 2023 کند شود و احتمالاً معکوس شود.

اقتصادهای جهانی

سال 2022 در آینه دید عقب باقی می ماند. سال گذشته هیچ کمبودی در بازار وجود نداشت: افزایش نرخ بهره، شوک تورمی مداوم و در نتیجه سقوط بازارهای سهام و تقویت دلار. فقط تصور کنید، در پایان سال S&P500 18 درصد کاهش داشت.

در نیمه اول سال 2022، شاهد فروش گسترده ای در کل طیف بازار بودیم و مراقبت های بهداشتی بخش نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما با توجه به احساسات منفی زیادی که قبلاً در قیمت سهام نقش داشته است، عوامل بنیادی کاملاً جالب می شوند و از کم ارزش شدن این دسته از سهام صحبت می کنند. اگر تمایل سرمایه گذاران به خرید تایید شود، بخش مراقبت های بهداشتی ممکن است در سال 2023 رشد کند.

با این حال، ما احساسات منفی بازار را یک فرصت عالی برای “تکنولوژی های بزرگ” می بینیم (اپل، مایکروسافت، انویدیا، ویزاو غیره)، زیرا تجارت آنها به خوبی تثبیت شده است.

ما معتقدیم که افزایش نرخ های بهره و نگرانی های کلان اقتصادی و ژئوپلیتیکی به سادگی توجه سرمایه گذاران را از روندهای بلندمدت که فرصت های رشد را برای شرکت ها ایجاد می کند منحرف کرده است. نیمه هادی ها، فناوری های ابری و 5G. (مشتریان ما می توانند 22 سهم در این بخش معامله کنند)

مراقبت‌های بهداشتی – اصول اولیه خوبی که فرصت‌های مثبت ایجاد می‌کند