چشم انداز تورم جهانی و بازده خزانه داری ایالات متحده – دانسکه بانک

محرک کلیدی USD/JPY چشم انداز تورم جهانی و بازدهی خزانه داری ایالات متحده است. به دنبال پایین‌تر از حد انتظار شاخص‌های قیمت مصرف کننده در اکتبر و نوامبر ایالات متحده، ین به طور قابل توجهی تقویت شده است، اما از نظر تاریخی ضعیف باقی می‌ماند. با توجه به اینکه بازار کار ایالات متحده همچنان در وضعیت خوبی قرار دارد، همچنان شاهد فشار بر فدرال رزرو برای تشدید بیشتر فشارها هستیم و افزایش قیمت انرژی در کوتاه مدت بر ین تأثیر خواهد گذاشت. با نگاهی به آینده، ما انتظار داریم ین قوی‌تر باشد.»


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-jpy-global-inflation-outlook-and-us-treasury-yields-danske-bank-202212161629

جفت USD/JPY در آستانه پایان هفته با 136.50/80، نزدیک به همان سطح یک هفته قبل است. تحلیلگران Danske Bank این جفت ارز را در یک ماه 137، در سه ماه آینده در 139 پیش بینی کردند و سپس به سمت پایین تر حرکت کردند و در دوازده ماه به 128 خواهند رسید.

نقل قول های کلیدی:

خطرات صعودی برای USD/JPY ناشی از فشار مداوم برای بازدهی بالاتر جهانی است، اگرچه مداخله احتمالاً حرکت‌های ناگهانی بالاتر را محدود خواهد کرد. اگر کندی جهانی به رکود شدیدتری تبدیل شود و سفته بازان موقعیت‌های کوتاه ین را کاهش دهند، منحنی‌های بازدهی صاف‌تر و انرژی ارزان‌تر می‌تواند به سرعت به باد آخری برای ین تبدیل شود.

بخوانید:  بریتانیا قوانینی را برای همه دارایی‌های رمزنگاری شده توسط رویترز پیشنهاد می‌کند