پیش بینی های شش بانک بزرگ، افزایش 25 واحدی در ثانیه برای مهار انتظارات تورمی

درخواست فوری ما برای افزایش ۲۵ واحدی دیگر نرخ بهره است – افزایش نرخ بهره از ۳.۷۵ درصد به ۴.۰ درصد. افزایش قیمت سوخت و دورهای متعدد عبور و مرور احتمالا منجر به افزایش شدیدتر تورم در آینده خواهد شد. ما نه تنها شاهد افزایش تورم اصلی هستیم، بلکه انتظار داریم که افزایش قیمت منجر به افزایش قیمت مواد غذایی شود و کاهش اخیر را که منجر به کاهش تورم اصلی از 4.9 درصد در ژوئیه به 4.7 درصد در آگوست شد، معکوس کند. ما انتظار داریم که BI نسبتاً تهاجمی باشد، اگرچه ممکن است افزایش نرخ را پیش‌بینی نکند و تغییرات تدریجی را انتخاب کند.»

OCBC

ما انتظار داریم BI در بحبوحه افزایش فشارهای تورمی، نرخ سیاست را 25 واحد در ثانیه افزایش دهد. تورم احتمالاً به افزایش خود ادامه خواهد داد زیرا تأثیر افزایش قیمت سوخت در 3 سپتامبر همچنان به سایر کالاها و خدمات فیلتر می شود. دولت تخمین می زند که تورم سال 2022 بین 6.6 تا 6.8 درصد به پایان خواهد رسید که به طور کلی با پیش بینی های ما مطابقت دارد. ما انتظار داریم که تورم در نیمه دوم سال 2023 به محدوده هدف BI یعنی 2 تا 4 درصد بازگردد. با این حال، بعید است که افزایش نرخ های تهاجمی در کار باشد. عملکرد بهتر IDR نسبت به همتایان منطقه ای و مازاد تجاری هنوز قابل توجه نیز انگیزه افزایش بیشتر را کاهش می دهد. به طور کلی، سناریوی پایه ما این است که BI نرخ سیاست خود را در مراحل 25 bps افزایش دهد تا زمانی که به نرخ پایانی 5.25٪ (در سه ماهه اول 2023) برسد.

استاندارد Chartered


منبع: https://www.fxstreet.com/news/bi-preview-forecasts-from-six-major-banks-hiking-25-bps-to-contain-inflation-expectations-202209200553

ما انتظار داریم BI نرخ بازپرداخت معکوس 7 روزه را 25 بشکه در ثانیه به 4.0 درصد افزایش دهد تا انتظارات تورمی ناشی از افزایش اخیر قیمت سوخت یارانه ای را مهار کند، پس از افزایش پیشگیرانه 25 واحدی در ماه اوت. انتظار داریم تا پایان سال جاری BI در مجموع 75 واحد در ثانیه افزایش یابد و به 4.5 درصد برسد، زیرا فکر می‌کنیم که می‌خواهد نرخ‌های واقعی مثبت تعدیل شده برای تورم اصلی را حفظ کند (ما انتظار داریم تورم اصلی در سال 2022 به 4 درصد برسد). ما انتظار داریم BI با توجه به IDR نسبتاً پایدار و احتمالاً مهار تورم اصلی، سرعت تدریجی افزایش نرخ بهره را حفظ کند.

ING

بانک اندونزی (BI) جلسه هیئت مدیره ماهانه خود را در روز پنجشنبه 22 سپتامبر ساعت 07:00 برگزار می کند. در اینجا می توانید انتظارات پیش بینی شده توسط اقتصاددانان و پژوهشگران شش بانک بزرگ در رابطه با تصمیم بانک مرکزی در مورد نرخ آتی را مشاهده کنید.

BI بازارها را با افزایش نرخ در نشست آگوست خود غافلگیر کرد و ما نمی توانیم غافلگیری دیگری را رد کنیم. ما انتظار داریم BI 50 bps افزایش یابد. نرخ تورم به تازگی از هدف بانک مرکزی عبور کرده است و می‌توان انتظار داشت که این روند پس از افزایش قیمت سوخت ادامه یابد. با این حال، پری وارجییو، فرماندار BI، افزایش نرخ بهره را رد کرد و احتمالاً به افزایش 75 واحدی در ثانیه انجام شده توسط فدرال رزرو اشاره کرد.

TDS

با کمک ثبات حساب جاری به دلیل دریافت‌های مرتبط با زغال سنگ، روپیه اندونزی به طرز قابل توجهی انعطاف‌پذیر باقی مانده است، حتی در مواجهه با افزایش مجدد دلار. چنین فضایی را نمی توان بدیهی تلقی کرد، به خصوص اگر بانک مرکزی به نوعی نیاز به افزایش بیشتر نرخ سیاستی برای مبارزه با ریسک تورم ناشی از سوخت را رد کند. از این رو، نرخ پیاده‌روی BI را 25 bps می‌بینیم.

پس از حرکت غافلگیرکننده در ماه گذشته، ما انتظار داریم که BI دوباره 25 واحد در ثانیه افزایش یابد تا سقف فشار قیمت را حفظ کند. تورم اصلی در حال افزایش است و ممکن است به طور غیرمستقیم تحت تأثیر افزایش 30 درصدی قیمت سوخت قرار گیرد.

SocGen

انتظار می‌رود BI نرخ‌ها را 25 واحد پایه افزایش دهد و به 4 درصد برساند، اما چند تحلیل‌گر وجود دارند که به دنبال حرکت بزرگ‌تر 50 واحد در ثانیه هستند.

ANZ