پیشنهاد ملایم در محدوده معاملات هفتگی نزدیک به 1.3400 به دلیل کاهش قیمت نفت، تورم ملایم تر ایالات متحده

یک خط حمایت صعودی سه ماهه، نزدیک به 1.3360 در زمان مطبوعات، از خریداران USD/CAD دفاع می کند.

در داخل، مجوزهای ساختمانی کانادا در ماه مارس 11.3 درصد نسبت به پیش‌بینی‌های بازار -2.9 درصد افزایش یافت و 5.5 درصد پیش‌بینی‌های قبلی را کاهش داد. اخیراً، آتش‌سوزی‌های جنگلی آلبرتا را به سمت توقف پالایشگاه‌های نفت پیش از از سرگیری فعالیت‌ها در روز چهارشنبه سوق داد، که به نوبه خود ممکن است به دلار کانادا (CAD) اجازه دهد علی‌رغم آخرین افزایش دلار، ثابت‌تر بماند.

با صحبت در مورد داده‌ها، شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) چین از 0.7 درصد قبل به 0.1 درصد کاهش می‌یابد، در حالی که شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) به -3.6 درصد در سال در مقایسه با -3.2 درصد اجماع بازار و 0.3 درصد کاهش می‌یابد. -2.5% قرائت های قبلی. از سوی دیگر، شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) در ماه آوریل در مقابل انتظارات بازار برای چاپ مجدد علامت تورم 5.0 درصدی به 4.9 درصد سالانه کاهش یافت و اولین چاپ زیر 5.0 درصد در دو سال گذشته بود. با این حال، ارقام MoM با پیش بینی های خوش بینانه 0.4% در مقایسه با 0.1% پیش بینی های قبلی مطابقت دارد. علاوه بر این، CPI سابق غذا و انرژی، که به عنوان CPI اصلی شناخته می شود، به ترتیب با 5.5% و 0.4% اجماع بازار به صورت سالانه و ماهانه در مقابل 5.6% و 0.4% موارد قبلی به ترتیب مطابقت داشت.

نفت خام WTI پس از عقب نشینی از قیمت هفتگی در روز گذشته، نزدیک به 72.80 دلار کاهش یافت. با انجام این کار، طلای سیاه داده‌های تورم ملایم‌تر از چین و ایالات متحده را در میان احساسات مختلط و موجودی‌های نفتی منفی قیمت توجیه می‌کند. شایان ذکر است که نفت خام WTI بزرگترین اقلام صادراتی کانادا است و از این رو هرگونه تغییر در قیمت نفت می تواند جفت USD/CAD را جابجا کند.

بخوانید:  انتظار می رود بانک مرکزی چین در روز پنجشنبه نرخ بهره دیگری را کاهش دهد. به MLF 1 ساله.

با این حال، آخرین سودهای جفت لونی می‌تواند به کاهش قیمت نفت و تثبیت ضررهای ناشی از تورم توسط دلار آمریکا در آستانه شاخص قیمت تولیدکننده ایالات متحده (PPI) در ماه آوریل مرتبط باشد. با این حال، فروشندگان این جفت ارز در میان افزایش تقاضای فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) امیدوار هستند، به خصوص پس از جزئیات افت روز گذشته شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI).


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-mildly-bid-within-weekly-trading-range-near-13400-on-sluggish-oil-price-softer-us-inflation-202305110236

USD/CAD زیان روز قبل را در محدوده معاملات هفتگی اطراف 1.3400 در اوایل روز پنج شنبه کاهش می دهد، زمانی که در زمان مطبوعات به بالاترین حد روزانه نزدیک به 1.3385 باز می گردد.


اشتراک گذاری:

  • USD/CAD بالاترین نرخ روزانه را افزایش می‌دهد در حالی که بدون تغییر به صورت هفتگی باقی می‌ماند.
  • تورم ملایم‌تر ایالات متحده در تضاد با مجوزهای خوش‌بینانه ساختمانی کانادا بود که قبلاً به نفع خرس‌های لونی بود.
  • موقعیت بازار برای سرنخ‌های تورمی بیشتر، قیمت نفت خام WTI ملایم‌تر در میان کاهش قیمت CPI/PPI چین، USD/CAD.

با نگاه به آینده، یک تقویم سبک در کانادا و روحیه محتاطانه پیش از گزارش سیاست پولی سه ماهه کلیدی بانک انگلستان (BoE) به احساسات متفاوتی در مورد سقف بدهی ایالات متحده و سقوط بانکی ملحق می شود تا PPI ایالات متحده را به عنوان یک کاتالیزور مهم برای نظارت بر دلار برجسته کند. معامله گران جفت /CAD.

تحلیل فنی

در میان این بازی‌ها، S&P 500 Futures سودهای ملایمی را چاپ می‌کند و بازده اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده عملکرد ضعیف روز قبل را افزایش می‌دهد، که به نوبه خود بر شاخص دلار آمریکا (DXY) تأثیر می‌گذارد.

بخوانید:  شرکت‌های روبل روسیه به 61 در مقابل دلار توسط رویترز