پیشنهاد قوی در بازار اوراق قرضه همچنان ادامه دارد

اینها تحولات فنی مهمی هستند، زیرا اگر شاهد کاهش سطوح مذکور باشیم، می‌تواند منجر به افزایش قیمت اوراق قرضه شود.

بنابراین، چه چیزی پشت آخرین افزایش در بازار اوراق قرضه وجود دارد؟

خوب، برای مثال، این چیزی نیست که به طور ناگهانی اتفاق بیفتد، زیرا شاهد کاهش بازدهی از اوج از نوامبر بوده ایم – از زمانی که بازارهای گسترده تر متقاعد شده اند که فشارهای تورمی در حال کاهش است.

چند بخش متحرک در بازی وجود دارد و شاید ترکیبی از چیزهایی باشد که در حال حاضر واقعاً باعث ایجاد رالی می شود:

  1. بازیگران بازار داده ها را دنبال می کنند و تورم ملایم تر نام بازی است
  2. نشانه های آزمایشی وجود دارد که ممکن است وجود نداشته باشد نشست آراماین بدان معناست که اوج نرخ‌ها می‌تواند زودتر اتفاق بیفتد و به راحتی به تجارت ریسک کلاسیک یعنی فرار به سمت امن در اوراق قرضه باز می‌گردد.
  3. بازار واقعاً باور ندارد که فدرال رزرو این کار را دنبال کند و با توجه به شرایط اقتصادی جهانی، کاهش نرخ بهره ممکن است در دستور کار قرار گیرد، به خصوص اگر تورم سریعتر از حد انتظار کاهش یابد.


منبع: https://www.forexlive.com/news/the-strong-bid-in-the-bond-market-continues-to-play-out-20230119/

با این حال، فدرال‌رزرو همچنان پافشاری می‌کند که پای خود را از روی پدال گاز برنمی‌دارند – علی‌رغم اینکه شاهد تغییراتی در بیانیه خود در پایان نوامبر در اینجا هستند.

بازدهی اوراق 10 ساله خزانه داری سال را با 3.83 درصد آغاز کرد و از امروز، با ادامه شکل گیری پیشنهاد قوی در سه هفته گذشته، نزدیک به 50 واحد در ثانیه نسبت به آن کاهش یافته ایم. کاهش بازدهی این هفته یک خط روند کلیدی (خط سفید) را از بین می برد و اکنون میانگین متحرک 200 روزه (خط آبی) را به چالش می کشد:

بخوانید:  XAU/USD با افزایش شاخص دلار آمریکا و کاهش مشکلات بانکی ایالات متحده، کاهش به زیر 1970 دلار را می بیند.