پیش‌بینی‌های پنج بانک بزرگ به 25 واحد در ثانیه افزایش می‌یابد

انتظار می‌رود که بانک Norges نرخ بهره را 25 واحد افزایش دهد. گزارش بعدی سیاست پولی با پیش‌بینی‌ها و تحلیل‌های جدید در ماه دسامبر منتشر می‌شود.

نوردیا

«بانک مرکزی نروژ با انتخاب افزایش چندگانه 50 واحدی نرخ بهره در طول تابستان، اشاره کرد که می‌تواند برای چند حرکت آخر خود، سرعت را به 25 واحد در ثانیه کاهش دهد. سوال این است که آیا در عوض تصمیم می گیرد به سفت کردن بار از جلو ادامه دهد یا خیر، و ما فکر می کنیم که این کار را خواهد کرد. انتظارات بالاتر نرخ بهره در خارج از کشور و یک غافلگیری بزرگ دیگر در مورد تورم نشان می دهد که باید منتظر افزایش 50 واحدی دیگر در روز پنجشنبه باشیم. با این حال، این امر بانک مرکزی را به پایان چرخه پیاده‌روی خود نزدیک می‌کند و ما در حال بررسی یک (یا شاید دو) حرکت 25 واحدی در ثانیه قبل از توقف آن هستیم.»

TDS

ما انتظار داریم که Norges Bank به برنامه خود برای افزایش 25 واحدی نرخ بهره پایبند باشد. در حالی که ما به طور کامل افزایش 50 bps را رد نمی کنیم، شانس این را حدود 20٪ کاهش می دهیم. ما همچنین انتظار داریم که بانک سیگنال افزایش بیشتر نرخ را در دسامبر، دوباره 25 واحد در ثانیه، بدهد. از سوی دیگر، ما اکنون شاهد کاهش شدید رشد اقتصادی هستیم، در حالی که نرخ بیکاری نیز اکنون شروع به افزایش کرده است، و بنابراین انتظار داریم بانک Norges پس از نشست دسامبر متوقف شود.

بخوانید:  فروش خانه های نوساز در ماه نوامبر 5.8% افزایش یافت در مقابل -4.7% مورد انتظار

ING

ما معتقدیم که مطابق با سیگنال بانک مرکزی در جلسه قبلی در ماه سپتامبر، نرخ اصلی از 2.25 درصد به 2.5 درصد افزایش خواهد یافت. در حالی که ما انتظار افزایش 50 واحدی نرخ بهره در ماه نوامبر را نداریم و دیدگاه خود را برای افزایش 25 واحدی نرخ بهره در دسامبر در نظر داریم، نمی‌توانیم احتمال افزایش 50 واحدی در ثانیه را در ماه آینده کاملاً رد کنیم. اگر بیکاری همچنان در سطوح بسیار پایین باقی بماند، تورم اصلی همچنان در مسیر صعودی شگفت‌زده شود و NOK به طور قابل‌توجهی تضعیف شود، بانک Norges ممکن است احساس کند که باید با قوت بیشتری عمل کند.

بانک دانمارکی

بانک نورگز در روز پنجشنبه 3 نوامبر در ساعت 09:00 به وقت گرینویچ تصمیم جدید نرخ بهره را اعلام خواهد کرد و با نزدیک شدن به زمان انتشار، در اینجا پیش بینی های اقتصاددانان و محققان پنج بانک بزرگ در رابطه با تصمیم بانک مرکزی برای نرخ بهره در آینده است. . قرار است فرماندار حدود 30 دقیقه پس از اعلام تصمیم نرخ صحبت کند.

“انتظار ما این است که Norges Bank کمپین پیاده روی خود را با 3.00٪ تا پایان امسال به پایان برساند و از نرخ های پیاده روی در سال آینده خودداری کند. ما انتظار داریم 50 bps در نشست در نوامبر و 25 bps در دسامبر افزایش یابد. ما انتظار داریم که Norges Bank کاهش نرخ بهره را در سپتامبر 2023 آغاز کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/norges-bank-preview-forecasts-from-five-major-banks-back-to-25-bps-hikes-202211021046

ما فکر می‌کنیم که بانک نورگز دستورالعمل‌های جلسه گذشته را دنبال خواهد کرد و علیرغم غافلگیری قابل توجه صعودی نسبت به آخرین تورم و بهبود رشد، 25 واحد در ثانیه افزایش خواهد یافت. در عوض، ما انتظار داریم که بانک همچنان به این سیگنال‌ها ادامه دهد که به داده‌های دریافتی پاسخ می‌دهد و درها را برای افزایش 50 واحدی در ثانیه در دسامبر باز نگه دارد.»

بخوانید:  GBP/USD می تواند تا 1.2650/2750 – ING معامله شود

Swedbank