پیش‌بینی‌های پنج بانک بزرگ، توقف، مسیر آینده نامشخص

ما معتقدیم که BI در ماه فوریه توقف موقت را انتخاب خواهد کرد و نرخ سیاست خود (7 روزه رپو معکوس) را بدون تغییر در 5.75 درصد نگه می دارد. ما می خواهیم باور کنیم که به پایان چرخه افزایش نرخ خود رسیده است و می تواند قبل از انتخاب کاهش نرخ بهره تا پایان سال 2023، یک مکث طولانی داشته باشد.

استاندارد Chartered

BI به طور فزاینده ای با مسیر تورم راحت است و احتمالاً کمتر مجبور به افزایش بیشتر نرخ ها می شود. BI همچنین احتمالاً با سطوح IDR راحت است.

انتظار می رود BI نرخ ها را در 5.75 درصد ثابت نگه دارد. در آخرین جلسه سیاست گذاری در 19 ژانویه، بانک مرکزی نرخ بهره را 25 واحد پایه (bps) افزایش داد و به 5.75 درصد رساند.

SocGen


اشتراک گذاری:

ما انتظار داریم BI نرخ بازپرداخت معکوس 7 روزه را بدون تغییر در 5.75% نگه دارد تا اختلاف نرخ بهره جذابی را در برابر نرخ های ایالات متحده حفظ کند، که باید از ثبات IDR حمایت کند. ما انتظار داریم که BI در مورد عدم اطمینان جهانی، از جمله افزایش نرخ بهره ایالات متحده و ثبات بازار مالی جهانی محتاط بماند. ممکن است همچنان نشان دهد که خط مشی وابسته به داده خواهد بود. ما درخواست خود را برای BI برای ثابت نگه داشتن نرخ سیاست در سال جاری حفظ می کنیم و کاهش نرخ ها تنها از سال آینده شروع می شود.

ING

ما انتظار داریم که BI نرخ سیاست را روی 5.75 درصد نگه دارد. اگرچه IDR، مانند سایر ارزهای منطقه ای، پس از گزارش مشاغل قوی ایالات متحده تحت فشار نزولی قرار گرفته است، اما همچنان قوی تر از آغاز سال 2023 است. فراتر از انتظار BI از 5.25٪، ما معتقدیم که چرخه افزایش نرخ دومی به پایان رسیده است.

TDS

با توجه به سیگنال‌های جدید فدرال رزرو، BI همچنان می‌تواند 25 واحد در ثانیه افزایش یابد و در عین حال اطمینان حاصل شود که تورم اصلی قبل از توقف بسیار پایین‌تر است.

ANZ


منبع: https://www.fxstreet.com/news/bi-preview-forecasts-from-five-major-banks-a-pause-future-trajectory-uncertain-202302150728

بانک اندونزی (BI) جلسه هیئت مدیره ماهانه خود را در روز پنجشنبه، 16 فوریه برگزار خواهد کرد. در اینجا می توانید انتظارات پیش بینی شده توسط اقتصاددانان و محققان پنج بانک بزرگ را در مورد تصمیم بانک مرکزی آتی درباره نرخ ها مشاهده کنید.