پیش‌بینی‌های هشت بانک بزرگ، افزایش 50 واحدی در ثانیه

با توجه به تهدید تفاوت های بیشتر نرخ ها ناشی از انتظارات برای اوج بالاتر در نرخ های سیاست جهانی، ما انتظار هیچ تعدیلی در سرعت انقباض از RBA در اکتبر نداریم. در عوض، اکنون انتظار داریم 50 bps از RBA در این هفته نرخ نقدی را به 2.85 درصد برساند. احتمالاً در نوامبر و دسامبر افزایش‌های کوچک‌تر نرخ به دنبال خواهد بود، زمانی که هیئت مدیره RBA به افزایش نرخ 25 واحدی در ثانیه تغییر می‌کند و هدف نرخ نقدی را تا پایان سال با افزایش 25 واحدی بیشتر در سه ماهه اول 2023 به 3.35 درصد می‌رساند و نرخ پایانی را در آینده باقی می‌گذارد. سال در 3.6% که در آن سیاست RBA به شدت محدود کننده خواهد بود.

ولز فارگو

به دنبال برخی داده‌های معقول بازار کار در ماه اوت و ارقام فروش خرده‌فروشی قوی‌تر از حد انتظار، اشاره‌های اخیر از RBA مبنی بر اینکه ممکن است به زودی شروع به کاهش نرخ‌ها با سرعت کمتری کند، در حال حاضر کمی اعتبار کمتری به نظر می‌رسد. با یک گروه کر قوی و یکپارچه از سوی مقامات فدرال رزرو آمریکا، رد آشکار توافقنامه ارزی به سبک پلازا توسط کاخ سفید ایالات متحده، و کاهش بیشتر دلار استرالیا، شانس به سمت حرکت 50 bps دیگر RBA در جلسه آینده.»

TDS

بانک مرکزی استرالیا (RBA) تصمیم سیاست پولی خود را در روز سه‌شنبه، 4 اکتبر در ساعت 04:30 به وقت گرینویچ اعلام خواهد کرد و با نزدیک‌تر شدن به زمان انتشار، در اینجا پیش‌بینی‌های اقتصاددانان و محققان هشت بانک بزرگ در رابطه با تصمیم آینده بانک مرکزی

ما انتظار داریم RBA 25 bps افزایش داشته باشد و نرخ نقدی را به 2.60٪ برساند. به طور خاص، پس از افزایش 25 bps در جلسه اکتبر، ما انتظار دو افزایش 25 bps دیگر را در ماه های نوامبر و دسامبر داریم که نرخ نقدی را به 3.10% می رساند.

انتظار می رود RBA نرخ بهره را 50 واحد افزایش دهد و به 2.85 درصد برساند و چهارمین افزایش متوالی نرخ بهره در چنین درجه ای باشد. از آنجایی که پیش بینی های کلان به روز شده در جلسه 2 آگوست منتشر شد، تا جلسه 1 نوامبر شاهد آپدیت بعدی نخواهیم بود.

ANZ

در دقایق RBA سپتامبر، هیئت مدیره قضاوت کرد که ممکن است «در مقطعی» مناسب باشد که به افزایش 25 bps کاهش یابد، اما ما فکر می‌کنیم برای این کار خیلی زود است. داده‌های مربوط به تعادل هنوز قوی هستند، که نشان می‌دهد اقتصاد به خوبی حفظ شده است. بنابراین، این فرصت را برای RBA فراهم می‌کند تا بارهای پیشین را افزایش دهد زیرا فرماندار خاطرنشان می‌کند که نرخ نقدی فعلی «هنوز احتمالاً پایین است».

SocGen

ما انتظار داریم RBA هدف نرخ نقدی را از 2.35 درصد به 2.85 درصد افزایش دهد که نشان دهنده پنج افزایش متوالی 50 واحدی بر ثانیه از زمان اولیه در ژوئن است. بیانیه سیاست همچنان می گوید که RBA متعهد است که تورم را در طول زمان به محدوده هدف 2 تا 3 درصد برگرداند و در عین حال اقتصاد را در حالت یکنواخت نگه دارد و اندازه و زمان افزایش نرخ بهره در آینده بر اساس داده ها هدایت خواهد شد. و چشم انداز سیاست گذاران در مورد تورم و بازار کار. این بیانیه همچنین به نادیده گرفتن کلمات «عادی‌سازی شرایط پولی» ادامه می‌دهد، که ما فکر می‌کنیم به قصد سیاست‌گذاران برای تعدیل موضع سیاست‌اش به یک انقباض آشکار دلالت دارد.

سیتی بانک

ما انتظار داریم RBA نرخ نقدی را 50 واحد در ثانیه افزایش دهد و از 2.35 درصد به 2.85 درصد برساند. ما انتظار داریم که RBA به افزایش نرخ‌های اولیه ادامه دهد و نرخ‌ها را در قلمرو محدودکننده بالاتر از 3 درصد افزایش دهد. با این حال، انتظار داریم زمانی که نرخ سیاست از سطح 3 درصد عبور کرد، سرعت افزایش ها کاهش یابد.

ING

ما انتظار داریم نرخ بهره RBA را 50 واحد بر ثانیه افزایش دهد که منعکس کننده قدرت داده های داخلی اخیر، از جمله مخارج ثابت خانوارها، شتاب تورم مداوم و فرصت های شغلی تقریباً بی سابقه است. ما همچنین انتظار داریم که RBA پیام خود را با حذف ارجاع به «طی ماه‌های آینده» در زمینه افزایش بیشتر نرخ، «نرم‌سازی» کند.

Westpac

ما پیش‌بینی می‌کنیم که RBA نرخ نقدی را 50 bps افزایش دهد – پنجمین حرکت متوالی 50 bps. این نرخ نقدی را به 2.85% می‌رساند، یک لمس در سمت بالای “خنثی”. حرکت های فراتر از این نقطه احتمالاً اندازه گیری بیشتری خواهند داشت. در سطح جهانی و داخلی، چشم انداز تورم چالش برانگیز است، با خطراتی که انتظارات تورمی بالاتر می رود. در استرالیا، انتظار می‌رود تورم کل تا پایان سال به بیش از 7 درصد برسد، بازار کار در 50 سال اخیر ضعیف‌ترین است، و رشد دستمزدها، هرچند از سطوح متوسط، شتاب می‌گیرد. در این شرایط است که RBA شرایط پولی فوق العاده آسان را حذف می کند و به موضع انقباضی تغییر می کند. ما پیش‌بینی می‌کنیم که نرخ نقدی در فوریه 2023 به 3.60 درصد برسد – با حرکت بیشتر 25 واحدی در هر یک از سه جلسه از نوامبر تا فوریه.

استاندارد چارتر


منبع: https://www.fxstreet.com/news/rba-preview-forecasts-from-eight-major-banks-another-50-bps-hike-202210031415