پوند/دلار پوند در بحبوحه افزایش تقاضای دلار آمریکا به پایین ترین سطح روزانه خود می رسد، همچنان آسیب پذیر است


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-refreshes-daily-low-amid-a-pickup-in-usd-demand-remains-vulnerable-202209081348

به نظر می‌رسد که پس‌زمینه بنیادی کاملاً به نفع معامله‌گران نزولی متمایل است و نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت برای جفت GBP/USD به سمت نزول است. با این اوصاف، عاقلانه است که منتظر یک شکست پایدار به زیر رقم گرد 1.1400 قبل از هر گونه گسترش مسیر نزولی اخیر که در یک ماه گذشته شاهد بودیم، بمانیم.

سطوح فنی برای تماشا

  • GBP/USD حدود 100 پیپ از بالاترین سطح روزانه در بحبوحه افزایش تقاضای USD عقب نشینی می کند.
  • جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، مجدداً بر افزایش نرخ بهره 75 واحدی در ثانیه تاکید می کند و ارزش دلار را تقویت می کند.
  • دورنمای تاریک اقتصادی بریتانیا از دورنمای حرکت کاهشی بیشتر حمایت می کند.

پس از نزول ملایم به پایین ترین سطح هفتگی، دلار آمریکا دوباره کشش مثبت را به دست می آورد و بخش عمده ای از نزول اصلاحی یک شبه را از بالاترین سطح دو دهه گذشته معکوس می کند. معلوم می شود که این یک عامل کلیدی است که بر جفت GBP/USD فشار نزولی وارد می کند. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، تعهد قوی بانک مرکزی به کاهش تورم را تکرار کرد و مجدداً بر انتظارات برای افزایش نرخ بهره در نشست سپتامبر FOMC تاکید کرد.

جفت GBP/USD تلاش می کند تا از رشد متوسط ​​روزانه خود سرمایه گذاری کند و فروش جدیدی را در نزدیکی منطقه 1.1560 در روز پنجشنبه جذب کند. قیمت‌های نقطه‌ای به پایین‌ترین حد روزانه، در حدود منطقه 1.1460 در اوایل جلسه آمریکای شمالی باز می‌گردند و در فاصله قابل توجهی از پایین‌ترین رقم از سال 1985، که روز قبل لمس شده بود، باقی می‌مانند.

در واقع، شانس ضمنی برای افزایش 75 واحدی در ثانیه در حال حاضر 85 درصد است که به نوبه خود، بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده را بالاتر می برد. جدای از این، یک رکود تازه در بازارهای سهام، جهش خوبی را برای دلار امن فراهم می کند. در همین حال، خوش‌بینی ناشی از اعلام نخست‌وزیر بریتانیا، لیز تراس برای محدود کردن قبوض انرژی برای دو سال آینده، در بحبوحه بدتر شدن چشم‌انداز اقتصادی بریتانیا، که ممکن است همچنان بر پوند تأثیر بگذارد، به سرعت محو می‌شود.