پوند/دلار آمریکا پایین تر از اواسط 1.1800 پس از PCE آمریکا ثابت می ماند، تمرکز روی پاول فدرال رزرو باقی می ماند

  • GBP/USD در روز جمعه در میان رکودی جدید در دلار، برخی از خریدها را جذب کرد.
  • گزارش نرم‌تر PCE ایالات متحده، گاوهای USD را در حالت تدافعی نگه می‌دارد و به عنوان یک بادگیر عمل می‌کند.
  • به نظر می رسد معامله گران پیش از سخنرانی موردانتظار جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، تمایلی ندارند.

جفت GBP/USD یک لغزش درون روزی را به منطقه 1.1775 معکوس می کند و اوج روزانه را که به جلسه آمریکای شمالی می رود، تازه می کند، هرچند فاقد خرید بعدی است. قیمت های نقطه ای در محدوده 1.1825-1.1830 ثابت می مانند و در واکنش به داده های کلان ایالات متحده حرکت کمی دارند.

دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده گزارش داد که شاخص هزینه های مصرف شخصی (PCE) به طور غیرمنتظره ای 0.1 درصد در ماه جولای نسبت به افزایش 1 درصدی ماه قبل کاهش یافت. علاوه بر این، نرخ سالانه از 6.8 درصد در ماه ژوئن به 6.3 درصد در طول ماه گزارش شده کاهش می‌یابد و برآوردها برای افزایش به 7.4 درصد وجود ندارد. علاوه بر این، شاخص قیمت اصلی PCE – شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو – نیز انتظارات را از دست داد و به نرخ سالانه 4.6 درصدی در ماه جولای از 4.9 درصد قبلی سقوط کرد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-holds-steady-below-mid-11800-post-us-pce-focus-remains-on-feds-powell-202208261242

داده‌ها به نشانه‌هایی از کاهش فشارهای تورمی در ایالات متحده اشاره می‌کنند و تا حدودی بر دلار آمریکا فشار وارد می‌کنند و از جفت پوند/دلار آمریکا حمایت می‌کنند. با این حال، به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران هنوز متقاعد شده‌اند که فدرال رزرو به مسیر سخت‌گیری سیاست‌های خود و افزایش بیشتر نرخ‌های بهره پایبند خواهد بود. انتظارات همچنان از افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده حمایت می کند، که به نظر می رسد در میان انتظارات برای پیام جنگ طلبانه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در سمپوزیوم جکسون هول، به عنوان یک بادگیر برای دلار عمل می کند.

بخوانید:  PMI تولید جهانی S&P استرالیا در دسامبر به 50.2 کمتر از پیش بینی ها (50.4) رسید.

جدای از این، چشم انداز تیره و تار برای اقتصاد بریتانیا همچنان احساسات پیرامون پوند انگلیس را تضعیف می کند. به نظر می رسد که این بیشتر به محدود کردن صعودی برای جفت پوند/دلار آمریکا، حداقل در حال حاضر کمک می کند. از این رو، عاقلانه است که قبل از تأیید اینکه قیمت‌های نقدی در کوتاه‌مدت به پایین‌ترین حد خود رسیده‌اند و برای هر گونه صعود معنی‌دار، منتظر خریدهای بعدی قوی باشیم.

سطوح فنی برای تماشا