پوند/دلار آمریکا به بالاترین حد در 7 ماه گذشته رسید اما با افزایش بازده اوراق قرضه ایالات متحده به زیر 1.2380 سقوط کرد.


  • GBP/USD پایین ترین سطح دو روزه جدید را در حول و حوش 1.2323 چاپ کرد، اگرچه در حدود 1.2370 تثبیت شد، اما در روز منفی باقی ماند.
  • معاملات آتی بازار پول انتظار دارد که بانک انگلستان در نشست بعدی خود 50 واحد در ثانیه افزایش یابد.
  • با این حال، دفتر اقتصادی ایالات متحده با تولید ناخالص داخلی، مطالبات بیکاری و شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو، شلوغ خواهد بود.

پوند استرلینگ (GBP) پس از رسیدن به بالاترین سطح 7 ماهه در 1.2447 در حال عقب نشینی است، اگرچه قدرت لازم برای حفظ رقم 1.2400 را نداشت و در ناحیه 1.2380 در حال پیچ خوردن است. در زمان نگارش این مقاله، GBP/USD با قیمت 1.2375، کمتر از قیمت افتتاحیه خود با حداقل حاشیه، دست به دست می شود.

دلار آمریکا به دلیل بازدهی بالای خزانه داری ایالات متحده افزایش یافت

همانطور که در بازار سبز وال استریت نشان می دهد، احساسات همچنان خوش بین هستند. عواملی مانند ثابت ماندن بازدهی دلار آمریکا و اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده که به سود آن حفظ شده است جفت پوند/دلار آمریکا را وزن می کند. فقدان داده های اقتصادی ایالات متحده و بریتانیا باعث می شود سرمایه گذاران به اخبار و انتظارات هفته گذشته برای افزایش نرخ بهره تکیه کنند.

گزارش هفته گذشته شاخص قیمت مصرف کننده بریتانیا (CPI) با تورم 10.5 درصدی باقی ماند که البته از 10.7 درصد نسبت به ماه گذشته کاهش یافت. این امر احتمال افزایش 50 واحدی نرخ بهره توسط بانک انگلستان (BoE) را افزایش می دهد، که به گفته رویترز، 70 درصد احتمال دارد، در حالی که افزایش نرخ 25 واحد در ثانیه کاملاً قیمت گذاری شده است.

در همین حال، شبکه ملی از برخی خانوارهای بریتانیا خواسته است که مصرف انرژی را امروز کاهش دهند و احتمالاً به دلیل کاهش قدرت باد همراه با دمای انجماد در سراسر کشور، این درخواست را تا فردا تمدید خواهد کرد.

در جبهه ایالات متحده، مقامات فدرال رزرو وارد دوره خاموشی خود شدند تا معامله گران به تقویم اقتصادی هفته جاری تکیه کنند. سند ایالات متحده نتایج تولید ناخالص داخلی (GDP) را برای سه ماهه چهارم با حدود 2.6 درصد تخمین QoQ ارائه خواهد کرد. همچنین، فلش PMI، ادعاهای بیکاری، سفارشات خوب بادوام، و معیار مورد علاقه فدرال رزرو برای تورم، هزینه های مصرف شخصی (PCE)، انگیزه تازه ای را برای معامله گران طلا فراهم می کند.

GBP/USD سطوح فنی کلیدی


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-hit-a-7-month-high-but-dropped-beneath-12380-as-us-bond-yields-rise-202301231709