پوند در مورد اخراج کوارتنگ پیش از اعلام خرپا توسط Investing.com دچار تزلزل شد

اوراق قرضه همچنین توسط آخرین روز مداخله بانک انگلستان حمایت شد که به خرید قطعی گیلتز اواخر روز جمعه پایان خواهد داد. پس از آن که «کوارتنگ» «کوارتنگ» در ماه سپتامبر منجر به شکست اوراق قرضه دولتی شد که با فرض اینکه صندوق‌های بازنشستگی مقادیر بیش‌تری از گیلت‌ها را برای تأمین مالی فروختند، بانک تا 65 میلیارد پوند برای تثبیت بازار اوراق قرضه در نظر گرفته بود. حاشیه فراخوانی مشتقات.

کوارتنگ پس از بازگشت زودهنگام از نشست پاییزی صندوق بین المللی پول، به تازگی به بریتانیا بازگشته بود، جایی که برنامه های دولت – که شامل بزرگترین کاهش مالیات در 50 سال سیاست بریتانیا بود – توسط مقامات ارشد صندوق مورد انتقاد قرار گرفت.

بانک هشدار داده بود که شرایط نابسامان “یک تهدید مادی برای ثبات مالی بریتانیا” است و متعهد شده بود که نظم را بازگرداند. با این حال، همچنین اعلام کرد که از هفته آینده به عملیات بازپرداخت بازخواهد گشت، با هدف جلوگیری از افزایش بیشتر عرضه پول در زمانی که در حال حاضر تقریباً 10 درصد است.
منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/pound-falters-on-reports-of-kwarteng-dismissal-ahead-of-truss-announcement-2912394


© رویترز

Investing.com — پس از اینکه نخست وزیر لیز تراس، کواسی کوارتنگ را از سمت وزیر خزانه برکنار کرد، سقوط کرد و اوراق قرضه دولتی بریتانیا افزایش یافت.

اکنون انتظار می رود که او در یک کنفرانس مطبوعاتی که از شروع برنامه ریزی شده آن در ساعت 08:00 ET (12:00 به وقت گرینویچ) به تعویق افتاده است، بسیاری از برنامه کاهش مالیات های بدون بودجه خود را کنار بگذارد.

در ساعت 08:20 ET، پوند در 1.1204 دلار به پایین ترین حد خود در روز نزدیک شد که 1.1 درصد در روز کاهش یافت. بازده اوراق قرضه دولتی بریتانیا، در عین حال، با پیش بینی کاهش نیاز به استقراض دولت در زمان صدراعظم جدید، چهارمین موردی که بریتانیا در چند ماه اخیر داشته است، به کاهش خود ادامه داد.

بخوانید:  USD/JPY به سمت پایین تر متمایل می شود و در انتظار فدرال رزرو است

کوارتنگ اخراج خود را در الف توییت که حاوی نامه استعفای او بود، که با این عبارت شروع شد: “شما از من خواسته اید که به عنوان صدراعظم خود کنار بیایم. من پذیرفته ام.”

رویترز گزارش داد که تراس، وزیر خارجه سابق و وزیر بهداشت، جرمی هانت را به عنوان جایگزین دوست قدیمی خود در خیابان داونینگ شماره 11 معرفی خواهد کرد.

نوشته جفری اسمیت