پوند در انتظار ضرب الاجل BoE، آزمون ین شکننده در سال 1998 به پایین ترین سطح توسط رویترز

با این حال، بانک مرکزی بعداً تکرار کرد که برنامه خرید موقت طلایی در 14 اکتبر به پایان می رسد.

تحلیلگران ING انتظار داشتند که دلار به تثبیت ادامه دهد زیرا انتشار صورتجلسات ماه سپتامبر نشان داد که فدرال رزرو هنوز بسیار تندخو است زیرا “هزینه انجام کارهای کم بر هزینه انجام بیش از حد بیشتر بود”.

دقایقی از نشست سیاست گذاری فدرال رزرو در ماه گذشته نشان داد که مقامات توافق کردند که باید نرخ های بهره را به سطح محدودتری افزایش دهند – و سپس آنها را برای مدتی در آنجا نگه دارند – تا به هدف خود برای کاهش تورم “بر اساس گسترده و غیرقابل قبول” بالا برسند. حتی در حالی که دقایق حاوی اشاره ای به کاهش سرعت انقباض پولی در آینده بود.

ارز دیگری که در برابر دلار آمریکا با مشکل مواجه شد ین بود که با 0.1 درصد کاهش در 146.8 معامله شد. این یک سبیل با پایین‌ترین سطح آگوست 1998 یعنی 146.98 به ازای هر دلار در روز چهارشنبه و پایین‌ترین سطح ماه گذشته یعنی 145.90 در هر دلار که مقامات ژاپنی را بر آن داشت تا برای خرید ین مداخله کنند فاصله دارد.

طرح‌های بازنشستگی بریتانیا برای افزایش صدها میلیارد پوند برای تقویت موقعیت‌های مشتقات قبل از ضرب‌الاجل روز جمعه BoE رقابت می‌کنند.

همزمان، دولت جدید بریتانیا روز چهارشنبه اعلام کرد که کاهش گسترده مالیاتی خود را برنمی‌گرداند یا هزینه‌های عمومی را کاهش نخواهد داد – طرحی که بازارهای مالی این کشور را ویران کرده است. روز پنجشنبه، BoE گفت

بخوانید:  همزمان با اعلام توقف افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو توسط رویترز، دلار برای ششمین روز سقوط کرد


© رویترز. عکس فایل: اسکناس های ین ژاپن در این تصویر تصویری دیده می شود که در 23 سپتامبر 2022 گرفته شده است. رویترز/فلورانس لو/تصویر

لندن/سنگاپور (رویترز) – در حالی که سرمایه گذاران با نگرانی در انتظار پایان مهلت قریب الوقوع برای پایان برنامه اضطراری خرید اوراق قرضه بانک انگلستان بودند، پوند در روز پنجشنبه سقوط کرد و به سمت پایین ترین سطح تقریباً دو هفته اخیر چهارشنبه حرکت کرد.

رودریگو کاتریل، استراتژیست ارشد ارز در بانک ملی استرالیا (OTC:) گفت: ین «جذابیت امن خود را از دست داده است».

استرلینگ در ساعت 0808 به وقت گرینویچ 0.1 درصد کاهش یافت و به 1.10860 دلار رسید، پس از بازگشت 1.25 درصدی در جلسه قبلی پس از گزارش فایننشال تایمز مبنی بر اینکه BoE به طور خصوصی به وام دهندگان پیام داده است که آماده است برنامه خرید اضطراری اوراق قرضه خود را فراتر از مهلت روز جمعه در صورت شرایط بازار تمدید کند. آن را مطالبه کرد.

“ما می توانیم انتظار داشته باشیم که جذب بالقوه بازار همچنان افزایش یابد، زیرا فعالان بازار برای خروج BoE از بازار آماده می شوند. در حالی که دولت نشانه کمی از بازگشت از مسیر کاهش مالیات بدون بودجه نشان می دهد، می توانیم انتظار داشته باشیم که بازار بر روی تمرکز کند. جرمی استرچ، رئیس استراتژی FX G10 در CIBC Capital Markets، گفت: خطرات نوسانات طولانی بازار Gilt و خطرات احتمالی سرایت.

تورم ایالات متحده در کانون توجه

توسط جویس آلوز و رای وی

در جای دیگر، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از همتایان خود از جمله پوند و ین اندازه گیری می کند، پیش از تورم اصلی در داده های ایالات متحده، 0.05 درصد افزایش یافت و به 113.29 رسید که پیش بینی می شود در سپتامبر 6.5 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یابد. داده‌ها در روز چهارشنبه نشان داد که قیمت‌های تولیدکننده آمریکا در ماه گذشته بیش از حد انتظار افزایش یافته است.

بخوانید:  دانلود بازار جدید 2022 نصب نسخه 1401 رایگان Bazaar 19.7.0 اندروید

این حس احتیاط در مورد بالاترین سطح قبلی (برای دلار/ین) وجود داشت… اکنون آنها از آن عبور کرده اند، و بنابراین به نظر می رسد که شما کمی فضای بیشتری برای ادامه دادن دارید، زیرا وجود نداشته است. هر گونه مداخله.”

ین شکننده نزدیک به پایین ترین سطح 24 سال اخیر خود کاهش یافت، در حالی که بازارها نیز در آستانه انتشار آمار تورم ایالات متحده قرار داشتند تا سرنخ های احتمالی در مورد اینکه فدرال رزرو تا چه حد نرخ های بهره را افزایش می دهد.

یورو تا 0.96965 دلار کاهش یافت، در حالی که ارزهای ضد پادایی پس از سقوط به پایین‌ترین سطح چند سال اخیر در اوایل هفته، افت اندکی را تجربه کردند.


منبع: https://www.investing.com/news/economy/fragile-yen-tests-1998-low-sterling-cautiously-steady-2911033

وی افزود، تا زمانی که “تعدیل موضع از سوی دولت” صورت نگیرد، استرلینگ احتمالا تحت فشار باقی خواهد ماند.