پوند افزایش می یابد زیرا قرص BoE می گوید اخبار مالی نیاز به پاسخ “قابل توجه” سیاستی توسط Investing.com دارد

با این حال، بازده اوراق قرضه دولتی بریتانیا با فرض تورم بالاتر در میان مدت به قیمت خود ادامه داد. با 12 واحد افزایش به 4.37 درصد رسید که بالاترین رقم از زمان وقوع بحران بزرگ مالی در سال 2008 بود. به بالاترین حد خود در روز در 4.48 درصد کاهش یافت.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/pound-rises-as-boes-pill-says-fiscal-news-needs-significant-policy-response-2899922

رویترز گزارش داد که اقتصاددان ارشد بانک، هاو پیل، می گوید که چشم انداز بریتانیا در پی به اصطلاح «بودجه کوچک» کواسی کوارتنگ به طور ناگهانی تغییر کرده است و افزود که «سخت است نتیجه گیری نکنیم که به (الف) نیاز داریم. واکنش قابل توجه سیاست پولی.”

کوارتنگ بزرگترین کاهش مالیات در بیش از 50 سال گذشته را در روز جمعه اعلام کرده بود، علاوه بر بسته یارانه انرژی به خانوارها و مشاغل که احتمالاً تنها در شش ماه آینده حدود 60 میلیارد پوند هزینه خواهد داشت.

این اظهارات یک روز پس از بدترین نوسانات مشاهده شده در بازارهای ارز خارجی و اوراق قرضه بریتانیا در بیش از یک دهه گذشته است، زیرا سرمایه گذاران پوند و اوراق قرضه دولتی بریتانیا را به دلیل ترس از اینکه برنامه های کوارتنگ باعث تورم شود و مالیه عمومی بریتانیا را در مسیری ناپایدار قرار دهد، کنار گذاشتند. این نوسانات بانک را وادار کرد تا بیانیه ای صادر کند مبنی بر اینکه سیاست پولی را «تا آنجایی که لازم باشد» تشدید می کند تا تورم را به هدف میان مدت 2 درصدی خود بازگرداند. در ماه اوت، در حال حاضر تقریباً پنج برابر این هدف است.


© رویترز

پس از آن که اظهارات پیل بر سر زبان ها افتاد، ثابت ماند و در معاملات صبحگاهی لندن بیش از نیم درصد افزایش یافت. در ساعت 10:00 ET (14:00 GMT)، قیمت آن به 1.0754 دلار رسید، تقریباً 4 سنت بالاتر از پایین‌ترین قیمت تاریخ دوشنبه.

Investing.com — یک مقام ارشد بانک مرکزی انگلیس روز چهارشنبه گفت که بسته جدید کاهش مالیات بدون بودجه دولت بریتانیا به احتمال زیاد به نرخ های بهره بالاتر نیاز دارد.

نوشته جفری اسمیت