پوند استرلینگ افزایش می یابد و پس از انتشار CPI ایالات متحده کاهش می یابد و با 1.26s کمتر معامله می شود


GBP/USD: نمودار روزانه

برای به چالش کشیدن تسلط روند صعودی و پیشنهاد احتمال بازگشت خرس، نیاز به شکست قاطع به زیر 1.2435 پایین‌ترین سطح 2 مه دارد.

GBP/USD به طور کلی به گسترش روند صعودی خود ادامه می دهد و به طور فزاینده ای به اوج های بالاتر و پایین تر می رسد و این احتمالاً به نفع لانگ پوند استرلینگ نسبت به شورت ها ادامه می دهد.

با این حال، جفت پوند/دلار آمریکا در یک روند صعودی فنی بلندمدت صعودی قرار دارد و نسبت به دارندگان کوتاه مدت برتری دارد.

GBP/USD محرک های بازار

  • تورم CPI ایالات متحده در آوریل به 4.9% سالانه کاهش یافت و انتظارات 5.0% را از دست داد. این منعکس کننده کاهش فشارهای تورمی است و به طور غیرمستقیم دلار آمریکا را تضعیف می کند (تقویت پوند/دلار آمریکا)، زیرا این احتمال را بیشتر می کند که فدرال رزرو (فدرال رزرو) نرخ های بهره را بدون تغییر باقی بگذارد.
  • پوند در برابر دلار آمریکا به دلیل واگرایی رو به رشد سیاست پولی افزایش می یابد، زیرا در بریتانیا همچنان انتظار می رود نرخ بهره به میزان قابل توجهی افزایش یابد و ارزهایی که نرخ بهره بالاتری دارند از تقاضای بیشتر سود ببرند.
  • جدای از رقم تیتر سالانه، انتشار CPI همانطور که انتظار می رفت ظاهر شد: رشد با نرخ سریعتر 0.4% MoM در ماه آوریل، و برای Core CPI افزایش 0.4% MoM و 5.5% سالانه.
  • پوند استرلینگ تحت تأثیر نتیجه جلسه سیاستگذاری بانک انگلستان (BoE) در روز پنجشنبه قرار خواهد گرفت. اکنون با اطمینان تقریباً 100 درصدی نرخ بهره 25 واحد در ثانیه افزایش می یابد. آنچه کمتر قطعی است راهنمایی بانک، اظهارات اندرو بیلی، رئیس BoE در کنفرانس مطبوعاتی، و توزیع آرای اعضا است.
  • توزیع از رای دادن در آخرین جلسه BoE 7-2 بود، هفت سیاستگذار به افزایش 25 واحدی در ثانیه و دو رای به عدم تغییر رأی دادند. اگر توزیع به هر جهت تغییر کند، پوند را با کاهش کمپ «بدون تغییر» تحت تأثیر قرار می‌دهد و GBP/USD را افزایش می‌دهد و برعکس افزایش می‌یابد.
  • بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده برای چهار روز متوالی افزایش یافته است و باعث حمایت از دلار شده است، اما بازدهی اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده در روز سه شنبه اندکی کاهش می یابد که می تواند یک باد مخالف اندک برای دلار باشد.
بخوانید:  قیمت بانک های مرکزی جهانی در پایان سال 2024 چقدر است

تحلیل فنی پوند/دلار آمریکا: مرحله جدید روند صعودی آغاز می شود


اشتراک گذاری:

  • پوند استرلینگ در مقابل دلار آمریکا پس از داده های CPI ایالات متحده افزایش می یابد، اما پس از آن سود را رها می کند تا نزدیک به 1.2600 معامله شود.
  • اعداد اصلی تورم ایالات متحده با سرعت کمتر از حد انتظار 4.9 درصد بر اساس سالانه منتشر شد.
  • داده‌ها به رشد بلندمدت GBP/USD انگیزه بیشتری برای گسترش می‌دهد.

با توجه به اینکه روند کلی صعودی است، احتمالاً نرخ ارز به روند صعودی خود ادامه خواهد داد. بالاترین سطح می 2022 در 1.2665 اولین سطح مقاومت را فراهم می کند، اما پس از شکست راه را برای میانگین متحرک ساده 100 هفته ای (SMA) واقع در 1.2713 و در نهایت در 61.8% اصلاح فیبوناچی بازار نزولی 2021-22 باز می کند. در 1.2758. همه اهداف صعودی بالقوه را برای این جفت فراهم می کنند. هر سطح باید قاطعانه نقض شود تا درب بعدی باز شود.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/pound-sterling-spikes-to-new-year-to-date-highs-after-us-inflation-data-202305101428

شاخص قدرت نسبی (RSI) در اواسط دهه 60 در زمان نگارش مقاله پس از رسیدن به اوج خود در دهه 60 در 5 ماه مه است. این نشان می دهد که یک واگرایی خفیف نزولی ممکن است در حال توسعه باشد. اگر RSI در بسته شدن روز چهارشنبه زیر 68 باقی بماند، یک واگرایی نزولی را تأیید می کند و نشان دهنده برخی ضعف های اساسی است. با این حال، این به تنهایی شواهد کافی برای نتیجه‌گیری از یک معکوس در حال ساخت نیست.

سوالات متداول تورم

بخوانید:  درآمد آمازون، اپل و آلفابت پس از بسته شدن

تورم چیست؟

شکست های نزولی تعیین کننده با شمع های طولانی روزانه مشخص می شوند که از سطوح مقاومت کلیدی مورد نظر عبور می کنند و نزدیک به اوج یا پایین ترین سطح خود در روز بسته می شوند (بسته به اینکه شکست صعودی یا نزولی باشد). از طرف دیگر، سه شمع متوالی که از سطح عبور می کنند نیز می توانند تعیین کننده باشند. چنین علائمی تأیید می کند که شکستن یک «شکست نادرست» یا تله گاو/خرس نیست.

تورم افزایش قیمت یک سبد کالا و خدمات را اندازه گیری می کند. تورم اصلی معمولاً به صورت درصد تغییر ماه به ماه (MoM) و سال به سال (سال) بیان می شود. تورم اصلی عناصر ناپایدارتر مانند غذا و سوخت را که ممکن است به دلیل عوامل ژئوپلیتیکی و فصلی در نوسان باشد، حذف می کند. تورم اصلی رقمی است که اقتصاددانان روی آن تمرکز می کنند و سطحی است که توسط بانک های مرکزی مورد هدف قرار می گیرد، که موظف هستند تورم را در سطح قابل کنترل نگه دارند، معمولاً حدود 2٪.

شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) چیست؟

قبلاً، طلا در مواقع تورم بالا به دلیل حفظ ارزش خود، دارایی‌ای بود که سرمایه‌گذاران به آن روی می‌آوردند، و در حالی که سرمایه‌گذاران اغلب در مواقع آشفتگی شدید بازار همچنان طلا را برای دارایی‌های امن خود می‌خرند، در بیشتر مواقع اینطور نیست. . این به این دلیل است که وقتی تورم بالا باشد، بانک‌های مرکزی برای مبارزه با آن نرخ‌های بهره تعیین می‌کنند.
نرخ‌های بهره بالاتر برای طلا منفی است زیرا هزینه فرصت نگهداری طلا را در مقابل دارایی دارای بهره یا قرار دادن پول در حساب سپرده نقدی افزایش می‌دهد. از سوی دیگر، تورم پایین‌تر برای طلا مثبت است زیرا نرخ‌های بهره را پایین می‌آورد و این فلز درخشان را به یک جایگزین سرمایه‌گذاری بادوام‌تر تبدیل می‌کند.

بخوانید:  خرید بک لینک PBN و سفارش رپورتاژ pbn پی بی ان️-خرید pbn گلدلینک

پوند استرلینگ (GBP) به شدت در برابر دلار آمریکا (USD) پس از رهایی از داده های شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) برای آوریل در روز چهارشنبه. با این حال، این جفت ارز نتوانست رشدهای خود را حفظ کند و در اواخر جلسه ایالات متحده تا نزدیک به سطح 1.2600 کاهش یافت.

الگوی معکوس شمعدان ژاپنی ستاره تیرانداز در GBP/USD که در روز دوشنبه در بالاترین حد خود از سال جدید (YTD) شکل گرفت، تایید نشد. بسته شدن صعودی روز سه‌شنبه نشان‌دهنده عدم تبعیت نزولی است و اعتبار برگشت را به شدت کاهش می‌دهد. افزایش قیمت پس از CPI اکنون تقریباً بالاترین سطح YTD را بازپس گرفته و این الگو را بیشتر باطل کرده است.

شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) تغییر قیمت یک سبد کالا و خدمات را در یک دوره زمانی مشخص می کند. معمولاً به صورت درصد تغییر بر اساس ماه به ماه (MoM) و سال به سال (YoY) بیان می شود. CPI اصلی رقمی است که توسط بانک‌های مرکزی مورد هدف قرار می‌گیرد زیرا ورودی‌های غذایی و سوخت نوسان را حذف نمی‌کند. وقتی Core CPI از 2% بالاتر می رود، معمولاً منجر به نرخ بهره بالاتر می شود و بالعکس زمانی که به زیر 2% می رسد. از آنجایی که نرخ بهره بالاتر برای یک ارز مثبت است، تورم بالاتر معمولا منجر به ارز قوی تر می شود. برعکس زمانی که تورم کاهش می یابد صادق است.

تاثیر تورم بر ارز چیست؟

اگرچه ممکن است غیرقابل درک به نظر برسد، اما تورم بالا در یک کشور ارزش پول آن کشور را بالا می برد و بالعکس برای کاهش تورم. این به این دلیل است که بانک مرکزی به طور معمول برای مبارزه با تورم بالاتر، نرخ های بهره را افزایش می دهد، که باعث جذب سرمایه جهانی بیشتر از سوی سرمایه گذارانی می شود که به دنبال مکانی پرسود برای پارک پول خود هستند.

تورم چه تاثیری بر قیمت طلا دارد؟