پنج عامل صعودی ظاهر می شود – Scotiabank

اسپرد بازده اسمی و واقعی در چند هفته گذشته کاهش یافته است – در حالی که مسلما برای یورو بسیار منفی باقی مانده است.

“خرید ETFهای اروپایی بدون پوشش FX از ETFهای پوششی پیشی گرفته است که ممکن است در کوتاه مدت به افزایش سود یورو کمک کند.”


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eurusd-five-bullish-factors-emerge-scotiabank-202211111557

«عوامل فنی نشان می‌دهند که – در نهایت – یورو کشش مثبت و قابل توجهی را در نمودارها نشان می‌دهد. مقاومت روند خرسی اصلی در اوایل سال 2022 به وضوح شکسته شده است و EURUSD در کسری از شکستن الگوی پایین‌ترین و اوج‌های متوالی پایین‌تر که از فوریه تاکنون ادامه داشته است، قرار دارد. نمودارهای بلندمدت همچنین نشان می‌دهند که لغزش یورو متوقف شده است (حداقل) در حالی که بسته شدن اوج در ماه (نوامبر) مرحله سوم بازگشت صعودی “ستاره صبحگاهی” ماهانه را تشکیل می‌دهد.

«داده‌های موقعیت‌یابی و احساسات بیشتر از یورو حمایت می‌کنند. آخرین داده‌های CFTC نشان می‌دهد که حساب‌های سوداگرانه دارای خالص حدود 106 هزار قرارداد هستند که بزرگترین شرط صعودی روی یورو از اواسط سال 2021 است.

به نظر می رسد ستارگان حداقل در چند هفته آینده برای یک بازگشت پایدارتر در یورو بیش از حد فروخته شده همسو می شوند. اقتصاددانان Scotiabank پنج عاملی را فهرست می کنند که قرار است زیربنای ارز مشترک باشد.

یورو به کمک جریان ورودی سرمایه بدون پوشش

دسامبر از نظر تاریخی قوی‌ترین ماه سال برای یورو است (میانگین بازدهی +1.29٪ در 25 سال گذشته، 1.25٪ در طول 20 سال، 0.48٪ در طول 10 سال گذشته و 1.14٪ در طول 5 سال گذشته).

بخوانید:  ذخایر ارز خارجی سوئیس در ماه آوریل از 743 میلیارد دلار قبلی به 732 میلیارد کاهش یافت.