پشتیبانی کلیدی تست دلار آمریکا پس از دقیقه FOMC

با توجه به ارزیابی آنها از اثرات بالقوه اقتصادی تحولات اخیر بخش بانکی، پیش‌بینی کارکنان در زمان جلسه مارس شامل یک رکود خفیف بود که از اواخر امسال شروع می‌شود و طی دو سال بعد بهبود می‌یابد.

با این حال، همانطور که در بالا نشان داده شد، چشم انداز اصلاح در بازه های زمانی پایین تر از ناحیه پشتیبانی وجود دارد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/us-dollar-testing-key-support-after-fomc-minutes-202304121823

در 101.469 DXY، دلار آمریکا در روز چهارشنبه به دنبال شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) تحت فشار قرار گرفته است که در ماه مارس با سرعت کمتر از حد انتظار و دقیقه از جلسه FOMC در 21 تا 22 مارس افزایش یافت و به موجب آن افزایش نرخ به طور گسترده ای افزایش یافت. به عنوان dovish مشاهده می شود. DXY از حداکثر 102.15 به پایین 101.449 در روز تا کنون کاهش یافته است.

“شرکت کنندگان توافق کردند که بازار کار بسیار فشرده است.”

در مورد داده‌های تورم، این گزارش نشان می‌دهد که قیمت‌هایی که مصرف‌کنندگان شهری برای سبدی از کالاها و خدمات پرداخت می‌کنند نسبت به ماه قبل 0.1 درصد و نسبت به سال قبل 5.0 درصد افزایش یافته است که به ترتیب کمتر از انتظارات اجماع 0.2 درصد و 5.2 درصد است. .

“برخی از شرکت کنندگان خاطرنشان کردند که با توجه به تورم مداوم بالا و قدرت داده های اقتصادی اخیر، آنها یک افزایش 50 واحدی در محدوده هدف را در نظر می گرفتند در غیاب تحولات اخیر در بخش بانکی در این جلسه مناسب بوده است. با این حال، با توجه به پتانسیل تحولات بخش بانکی برای تشدید شرایط مالی و فشار بر فعالیت های اقتصادی و تورم، آنها عاقلانه ارزیابی کردند که محدوده هدف را با افزایش کمتری در این جلسه افزایش دهند.

بخوانید:  پوزیشن خالص اتحادیه پولی اروپا CFTC EUR NC از 148.4 هزار یورو قبلی به 144.8 هزار یورو کاهش یافت.

سوگیری به سمت نزولی است در حالی که شاخص در سمت جلوی روند نزولی قرار دارد و با در نظر گرفتن تکانه نزولی قوی روزانه از سطح اصلاحی فیبوناچی 78.6٪.

نمودار H1

“در ارزیابی چشم انداز اقتصادی، شرکت کنندگان خاطرنشان کردند که از زمان ملاقات آنها در ماه فوریه، داده های مربوط به تورم، اشتغال و فعالیت های اقتصادی عموما قوی تر از حد انتظار است. آنها همچنین خاطرنشان کردند که تحولات در بخش بانکی که در اواخر دوره تلاقی رخ داده بود بر دیدگاه آنها در مورد چشم انداز اقتصادی و سیاست و عدم اطمینان پیرامون آن چشم انداز تأثیر گذاشت

صورتجلسات FOMC نشان داد که کارکنان کمیته رکود خفیف را در اواخر سال 2023 پیش‌بینی می‌کنند، اما همچنین خاطرنشان کردند که رشد دستمزد همچنان بسیار بالاتر از نرخ‌های مطابق با هدف تورم 2 درصد است.

اما معیار اصلی بسیار داغ شد. این معیار قیمت‌های نوسان مواد غذایی و انرژی را کاهش می‌دهد و افزایش ماهانه 0.4 درصدی و 5.6 درصدی سالانه را نشان می‌دهد که 10 واحد پایه داغ‌تر از چاپ فوریه است.

با این وجود، معامله‌گران آتی صندوق‌های فدرال رزرو به احتمال 69 درصد قیمت‌گذاری می‌کنند که فدرال رزرو در نشست 2 تا 3 مه خود، نرخ‌ها را 25 واحد پایه اضافی افزایش دهد که از حدود 76 درصد قبل از داده‌ها کاهش یافته است. این امر باعث می شود دلار آمریکا در روز کاهش یابد و به پشتیبانی فنی به شرح زیر تبدیل شود:

تحلیل تکنیکال دلار آمریکا

نمودار روزانه


اشتراک گذاری:

  • دقیقه FOMC، رویدادهای CPI ایالات متحده بر دلار آمریکا سنگینی می کنند.
  • خرس های دلار آمریکا در بازار هستند و چشم به راه شکستن حمایت موقت هستند.
  • گاوها به دنبال تعهدات برای اصلاح از حمایت هستند.

“اعضا موافق بودند که سیستم بانکی آمریکا سالم و مقاوم است آنها همچنین توافق کردند که تحولات اخیر احتمالاً منجر به شرایط سخت‌تر اعتبار برای خانوارها و مشاغل خواهد شد و بر فعالیت‌های اقتصادی، استخدام و تورم تأثیر می‌گذارد، اما میزان این تأثیرات نامشخص است. اعضا همچنین موافقت کردند که به شدت به ریسک‌های تورمی توجه دارند.»

هسته CPI ایالات متحده داغ می ماند