پس انداز در حال حاضر مصرف کننده را سرپا نگه می دارد، اما ساختمان علائم هشدار دهنده – اسکوشیا

Scotia امروز با یک جفت نمودار منتشر شده است که نشان می دهد چه اتفاقی می افتد و چه چیزی ممکن است در راه باشد.

همه چیز برای یک اقدام متعادل کننده ظریف آماده می شود که در آن فدرال رزرو باید زمان مناسبی را انتخاب کند تا هر دو تورم را محدود کنند و در عین حال یک فرود نرم را مهندسی کنند. این کار آسانی نیست، اما در حال حاضر خطرات به سمت بالا بودن نرخ‌های فدرال رزرو برای مدت طولانی متمایل شده‌اند، به‌ویژه با صحبت‌های بیشتر در مورد شکست در املاک تجاری ایالات متحده.


منبع: https://www.forexlive.com/news/pent-up-savings-keeping-consumer-afloat-for-now-but-warning-signs-building-scotia-20230503/

زمان تمام شدن آن و نحوه رفتار مصرف کنندگان پس از آن برای اقتصاد ایالات متحده حیاتی خواهد بود. تخمین ها برای زمانی که مازاد به پایان می رسد از اواسط سال تا پایان سال متغیر است.

نمودار دوم کاهش سریع قصد استخدام برای مشاغل کوچک است و اینکه چگونه از نظر تاریخی پیش بینی خوبی برای افزایش نرخ بیکاری بوده است.

در اینجا نحوه دیدن آن است:

سرمایه گذاران از شنیدن رکودی که در راه نیست خسته شده اند. آنچه در عوض شاهد آن بودیم، از دست دادن آهسته شتاب اقتصادی، همراه با داده های رکودی است. با این حال، بیشتر نشانگرهای پیشرو به رنگ قرمز چشمک زن هستند. با وجود فشارهای تورمی شدید و افزایش شدید نرخ‌ها، هزینه‌های مصرف‌کننده بسیار بهتر از حد انتظار است. بازار کار انعطاف پذیر تا حدی انعطاف پذیری مصرف کنندگان را توضیح می دهد، اما همچنین پس انداز اضافی انباشته شده در طول همه گیری را توضیح می دهد. همانطور که در شکل 1 نشان داده شده است، سپرده های نگهداری شده در حساب های بانکی ایالات متحده تقریباً 2 تریلیون دلار آمریکا بالاتر از چیزی است که روند پیش از همه گیری نشان می دهد (2011-2019). از این رو، مصرف کنندگان می توانند علیرغم شوک برچسب به سوزاندن پول نقد در سفرها، رستوران ها و سایر اقلام لوکس ادامه دهند. مسلماً ممکن است مقداری پول در جستجوی فرصت‌هایی با بازدهی بالاتر بانک‌ها را ترک کند، اما به طور کلی، پس‌انداز احتمالاً از سطوح بالا کاهش می‌یابد. تا زمانی که بازار کار به سرعت تضعیف نشود، مصرف کنندگان همچنان از یک بالشتک مناسب برای جذب قیمت های بالاتر بهره می برند. به یاد بیاورید که بازار کار یک شاخص پیشرو نیست، بلکه یکی از عقب مانده ترین شاخص های اقتصادی است. علاوه بر این، ما توجه می کنیم که شکاف هایی در داستان قوی بازار کار شروع به ظهور کرده است. درصد خالص شرکت‌های کوچک ایالات متحده که برای استخدام در چند ماه آینده برنامه‌ریزی می‌کنند، چند ماه است که سقوط آزاد داشته است، که معمولاً منجر به افزایش نرخ بیکاری می‌شود، همانطور که در شکل 2 نشان داده شده است.

آنها خاطرنشان می کنند که سپرده های نگهداری شده در حساب های بانکی ایالات متحده تقریباً 2 تریلیون دلار آمریکا بالاتر از چیزی است که روند پیش از همه گیری نشان می دهد.

بخوانید:  USD/CNH سیگنال‌های بازار گزینه‌های صعودی را توجیه می‌کند تا بالاترین سطح تاریخ را به‌روزرسانی کند