پس از ISM ضعیف، داده های صادرات قوی آلمان، دلار به پایین ترین حد دو ماه اخیر رسید. توقف RBA توسط Investing.com

Claus Vistesen، تحلیلگر Pantheon Macroeconomics می گوید: داستان کلیدی کاهش شدید واردات نسبت به اوج در اواسط سال گذشته است، زیرا قیمت انرژی افزایش یافت.

تا ساعت 03:00 ET (07:00 GMT)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز اقتصادی توسعه یافته دنبال می کند، کمتر از 0.1 درصد از بسته شدن روز دوشنبه در 101.755 کاهش یافت.

در ساعت 04:15 ET، قیمت 0.2 درصد افزایش یافت و به 1.0920 دلار رسید. همچنین 0.2 درصد افزایش یافت و به 1.2437 دلار رسید که بالاترین میزان از اواخر ژانویه بود.

در جاهای دیگر، پس از توقف چرخه انقباض سیاست‌های خود، 0.4 درصد کاهش یافت و به 0.6757 دلار رسید، حتی اگر تورم بهبود نیافت، در را برای افزایش بیشتر نرخ بهره باز گذاشت.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-tests-twomonth-low-after-weak-ism-strong-german-exports-data-rba-pauses-3048302

لیزا کوک، رئیس فدرال رزرو پس از این ارقام گفته بود که با توجه به اینکه بازار کار ایالات متحده همچنان قوی است، همچنان انتظار دارد که نرخ بهره کمی بیشتر شود. با این حال، بازار معاملات آتی نرخ بهره کوتاه‌مدت نشان‌دهنده این است که انتظار می‌رود مورد بعدی آخرین باشد.

در مقابل، داده های منطقه یورو در روز سه شنبه نسبتاً خوشبین بود. که معمولاً منبع با نفوذ خارجی تقاضا برای یورو است، بیشترین افزایش ماهانه خود را از ژوئن در فوریه به ثبت رساند و به شواهدی اضافه کرد که بزرگترین اقتصاد منطقه یورو ممکن است از رکود در سه ماهه اول سال جلوگیری کند. انتظار می‌رود که در ماه فوریه، در ساعت 05:00 ET، به کاهش شدید خود ادامه دهند، زیرا اوج انرژی در سال گذشته کاهش یافته است.

بخوانید:  کاهش دلار به دلیل نتایج متفاوتی از دستمزدهای غیرکشاورزی ایالات متحده توسط رویترز

Investing.com — دلار در اوایل روز سه‌شنبه در حال آزمایش پایین‌ترین سطح دو ماهه خود در برابر شرکای اصلی خود بود، اما پس از داده‌های ضعیف بخش تولید در روز دوشنبه که امیدها به چرخش زودهنگام فدرال رزرو را تشویق کرد، همچنان تحت فشار بود.

انتظارات کاهش رشد در روز دوشنبه به دلیل افزایش شدید قیمت نفت پس از کاهش غیرمنتظره 1.1 میلیون بشکه ای اوپک از سهمیه تولید خود تقویت شده بود. این کاهش پس از آن افزایش یافت که مؤسسه مدیریت عرضه به پایین ترین حد چرخه ای جدید سقوط کرد، که منعکس کننده یک کندی گسترده بود.

روز دوشنبه، روبرت هولزمن، رئیس بانک مرکزی اتریش، گفته بود که هنوز فضا را برای افزایش نیم واحدی دیگر در این کشور می بیند. هولزمن مسلماً تندروترین اعضای شورای حاکم ECB است، و اظهارات او نسبت به بقیه اعضای هیئت تصمیم‌گیر دور از ذهن است.


© رویترز.

نوشته جفری اسمیت