پرچم گاو نر قدرت XAUUSD را بالای 1680 دلار تأیید می کند، نتایج میان مدت ایالات متحده مورد توجه قرار می گیرد

  • قیمت طلا از بالاترین سطح یک ماهه عقب نشینی می کند اما از الگوی نمودار صعودی دفاع می کند.
  • ترس از بن بست دولت ایالات متحده، مشکلات ناشی از کووید در چین اخیراً بر قیمت XAUUSD تأثیر گذاشته است.
  • تورم ایالات متحده، کاتالیزورهای ریسک برای انگیزه جدید مهم خواهند بود.

قیمت طلا (XAUUSD) در اوایل صبح روز چهارشنبه در اروپا، با فشار نزدیک به 1708 دلار، رشدهای اخیر را در حدود بالاترین حد یک ماهه کاهش داد. در انجام این کار،

از طرف دیگر، عبور صعودی از مانع 1715 دلاری باعث ایجاد یک حرکت تازه به سمت شمال می شود و هدف نظری 1765 دلار را برجسته می کند. با این حال، اوج اکتبر 1730 دلار و بالاترین قیمت ماه سپتامبر نزدیک به 1735 دلار می تواند گاوها را در راه خود آزمایش کند.

به طور کلی، قیمت طلا ثابت‌تر باقی می‌ماند مگر اینکه حمایت 1680 دلاری را بشکند.

طلا: نمودار ساعتی

اگرچه MACD با عقب نشینی قیمت طلا از اوج ماهانه، یک تلاقی خرسی را اذیت می کند، فلز زرد از الگوی نمودار پرچم گاو نر دفاع می کند و خریداران را امیدوار نگه می دارد، مگر اینکه قیمت از حمایت 1705 دلاری باقی بماند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-bull-flag-reaffirms-xauusd-strength-above-1-680-us-midterm-results-eyed-202211090428

فلز درخشان اضطراب بازار را در میان نتایج اولیه انتخابات میان دوره ای ایالات متحده به تصویر می کشد. با این حال، الگوی نمودار پرچم گاو نر فوری خریداران را نسبت به داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) کلیدی ایالات متحده، برای انتشار در روز پنجشنبه امیدوار نگه می دارد.

بخوانید:  USD/CNH بالاتر از 6.91 - در صورت تضعیف بیشتر یوان، PBOC چه خواهد کرد

با این حال، شایان ذکر است که اظهارات منفی قبلی از سوی سیاست گذاران فدرال رزرو و داده های ملایم تر ایالات متحده، و همچنین پرچم گاو نر در نمودار ساعتی، خریداران طلا را امیدوار نگه می دارد. با این حال، S&P 500 Futures برای ردیابی سودهای وال استریت تلاش می کند در حالی که بررسی بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده پس از سقوط یک روند نزولی چهار روزه در روز قبل، کاهش می یابد.

با توجه به تشدید نگرانی ها از بن بست دولت ایالات متحده به دلیل آخرین به روز رسانی ها از انتخابات میان دوره ای، دلار آمریکا در حالی که یک روند نزولی دو روزه را پشت سر گذاشت، ضررهای خود را نزدیک به پایین ترین حد هفت هفته اخیر کاهش داد. با این حال، شاخص دلار آمریکا (DXY) تا زمان چاپ افزایش ملایمی را در حدود 109.70 چاپ می کند.

حتی اگر شمش حمایت 1705 دلاری را بشکند، آستانه 1700 دلار و خط روند صعودی یک هفته ای نزدیک به 1678 دلار می توانند نزولی XAUUSD را به چالش بکشند.

علاوه بر این، وزن کردن قیمت XAUUSD می تواند مشکلات جدید کووید از چین باشد. گفتنی است، چین بالاترین میزان موارد جدید کووید را در شش ماه گذشته گزارش می‌کند، با آخرین افزوده شدن ۸۳۳۵ مورد برای 8 نوامبر، در حالی که نشان‌دهنده قرنطینه جدید ناشی از ویروس در ناحیه دوم گوانگژو است.

در ادامه، معامله گران طلا ممکن است از نزدیک به روز رسانی های سیاسی و کووید را برای جهت گیری های جدید پیش از داده های تورم روز پنجشنبه ایالات متحده مشاهده کنند. اگر جمهوری خواهان حداقل در یکی از دو مجلس پیروز شوند، فلز ممکن است شاهد نزول بیشتری باشد. با این حال، کاهش احتمالی در CPI ایالات متحده می تواند پس از آن از خریداران دفاع کند.

بخوانید:  حراج 4 هفته ای بیل ایالات متحده از 3.78 درصد قبلی به 3.61 درصد کاهش یافت.

تحلیل فنی

روند: صعودی بیشتر انتظار می رود