پرچم خرس، نگرانی‌های فدرال رزرو جنگ‌طلب فروشندگان XAU/USD را آزار می‌دهد

مقامات فدرال رزرو (فدرال رزرو) از جمله جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا، با مشاهده آمارهای خوش‌بینانه از اشتغال و فعالیت ایالات متحده، نگرانی‌های مربوط به تورم را تجدید کردند و به شاخص دلار آمریکا (DXY) اجازه دادند که حرکت صعودی خود را پس از عقب‌نشینی در شروع هفته از اوج ماهانه به دست آورد. همین امر به عدم وجود نکات مثبت عمده از جاهای دیگر برای بررسی صعودی قیمت طلا می پیوندد.

قیمت طلا (XAU/USD) در تلاش است تا حرکت های بهبودی شروع هفته را افزایش دهد، زیرا در طول جلسه آسیایی روز پنجشنبه، به دنبال روند صعودی سه روزه، به 1875 دلار رسید. فقدان علاقه به خرید فلز زرد را می‌توان به اظهارات تندرو فدرال رزرو (فدرال رزرو) و همچنین بیانیه‌هایی که ترس از تورم دیپلمات‌های ایالات متحده را برجسته می‌کند، مرتبط دانست. با این حال، کاهش مشکلات ناشی از روابط ایالات متحده و چین و یک تقویم سبک، XAU/USD را بررسی می کند، حتی در حالی که تحلیل های فنی فروشندگان طلا را اذیت می کند.

مقامات فدرال رزرو خریداران طلا را بررسی می کنند

گفته می‌شود، به نظر می‌رسد یک شکست نزولی 1870 دلاری برای قانع شدن فروشندگان طلا ضروری است، در حالی که پایین‌ترین قیمت هفتگی اطراف 1860 دلار می‌تواند به عنوان یک فیلتر اضافی به سمت جنوب عمل کند.

نه تنها مقامات فدرال رزرو (فدرال رزرو) که ترس از تورم را برجسته کردند و قیمت طلا را بررسی کردند، بلکه دیپلمات های ایالات متحده نیز نگرانی هایی را برجسته کردند که XAU/USD صعودی را به چالش می کشد. در میان آنها، جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده اشاره کرد: «در حالی که تورم همچنان بالا بود، نشانه های دلگرم کننده ای وجود داشت که عدم تطابق عرضه و تقاضا در بسیاری از بخش های اقتصاد کاهش می یابد. در جای دیگر، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، طی مصاحبه با PBS گفت که هیچ رکودی در ایالات متحده در سال 2023 یا 2024 وجود نخواهد داشت. همین امر به فدرال رزرو اجازه می دهد تا از تعصب جنگ طلبانه خود در میان مشکلات تورم دفاع کند و بهبود قیمت طلا را به چالش بکشد.

مسائل چین و آمریکا معامله گران طلا را سرگرم می کند

با نگاه به آینده، آمارهای متعدد از اروپا در رابطه با تورم و رشد ممکن است معامله گران طلا را در روز پنجشنبه سرگرم کند. دلیل آن را می‌توان به اظهارنظرهای تندروانه مقامات بانک مرکزی اروپا (ECB) و عدم حمایت از داده‌هایی که می‌تواند بر شاخص دلار آمریکا تأثیر بگذارد و در صورت وجود اقتصاد قوی، به نفع گاوهای XAU/USD مرتبط باشد. همین موضوع ادعاهای اولیه بیکاری هفتگی ایالات متحده را نیز برجسته می کند.

تحلیل تکنیکال قیمت طلا

روند: نزولی پیش بینی می شود

در شرایطی که قیمت طلا از 1888 دلار گذشته است، الگوی نمودار نزولی رد می شود و گاوهای XAU/USD می توانند مانع 200-HMA 1905 دلاری را هدف قرار دهند.

قیمت طلا: نمودار ساعتی

قیمت طلا (XAU/USD) در داخل کانال روند صعودی هفتگی باقی می‌ماند و در عین حال الگوی نمودار نزولی “پرچم خرس” را در شکل ساعتی به تصویر می‌کشد.


اشتراک گذاری:

  • قیمت طلا در یک الگوی نمودار نزولی، بازگشت هفتگی را محو می کند.
  • مقامات فدرال رزرو و وزیر خزانه داری ایالات متحده نگرانی های مربوط به تورم را برای دفاع از نرخ های بالاتر و فشار بر XAU/USD برجسته می کنند.
  • با کاهش ترس از تنش ایالات متحده و چین در مورد تیراندازی با بالون، تقویم نوری معامله گران XAU/USD را بررسی می کند.

در حالی که مشکلات تورمی و نگرانی‌های رشد ایالات متحده بر قیمت طلا تأثیر می‌گذارد، نگرانی‌های کاهش‌یافته پیرامون تنش جدید بین ایالات متحده و چین از خریداران XAU/USD دفاع می‌کند. اخیرا، جنت یلن، رئیس سابق فدرال رزرو گفت که بهبود ارتباطات با همتایان چینی در مورد مسائل اقتصادی مهم است، که به نوبه خود تنش آمریکا و چین را کاهش داد که در اخبار آخر هفته مبنی بر شلیک یک بالن چینی توسط ایالات متحده افزایش یافت و آن را به عنوان یک بالون توصیف کرد. جاسوسی علاوه بر این، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا نیز تلاش کرد تا درگیری‌های چین و آمریکا را آرام کند و گفت: «ما قصد داریم به طور کامل با چین رقابت کنیم، اما به دنبال درگیری نیستیم، همانطور که تاکنون چنین بوده است.»

یک تقویم سبک برای ردیابی

با این حال، کریستوفر والر، رئیس فدرال رزرو، با استناد به انتظارات از سیاست های پولی سخت تر برای مدت طولانی تر از حد انتظار، مبارزه طولانی با هدف تورم 2.0 درصدی را به چالش کشید. جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک، تقریباً در همین راستا بود، در حالی که گفت که بازار کار هنوز بسیار قوی است و خاطرنشان کرد که آنها باید کارهای بیشتری در مورد نرخ ها انجام دهند، افزودن داده ها مسیر افزایش نرخ را تعیین می کند. لیزا کوک، رئیس فدرال رزرو گفت که بانک مرکزی همچنان بر بازگرداندن ثبات قیمت ها متمرکز است، زیرا تورم همچنان بسیار بالاست. او افزود که آنها برای مدتی به یک سیاست پولی محدود کننده نیاز دارند.

دیپلمات های ایالات متحده نیز بازگشت XAU/USD را به چالش می کشند

از طرف دیگر، میانگین متحرک 100 ساعته (HMA) از صعود فوری طلا نزدیک به 1880 دلار قبل از خط بالای پرچم اعلام شده در حدود 1888 دلار محافظت می کند.

پس از آن، هدف نظری “پرچم خرس”، حدود 1780 دلار، توجه خرس XAU/USD را به خود جلب می کند.

سیگنال‌های نزولی از نشانگر میانگین متحرک همگرایی و واگرایی (MACD) و همچنین خط شاخص قدرت نسبی ثابت (RSI) که در 14 قرار گرفته است، قدرت را به بایاس نزولی اضافه می‌کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-bear-flag-hawkish-federal-reserve-concerns-tease-xau-usd-sellers-202302090024