پایان قوی برای دلار آمریکا یک سیگنال قدرتمند است

شاید یک مورد بهتر برای دلار عملکرد نسبی باشد. ایالات متحده ممکن است داغ نباشد و فدرال رزرو ممکن است به افزایش 75 bps ادامه ندهد، اما مطمئناً بیشتر از آن چیزی است که در جاهای دیگر خواهید داشت. اروپا در یک بحران انرژی تمام عیار با یک رکود در گوشه و کنار است. ژاپن در حال از دست دادن جایگاه خود به عنوان ارز انتخابی امن است و بازارهای نوظهور واردکننده کالا با مشکل مواجه هستند و جریان مستقیم به دلار ایجاد می کند. این یک ترکیب خوب است و این چیزی است که به رشد دلار در تمام طول سال دامن می‌زند. اغلب اوقات، این نوع رالی ساختاری نه تنها از بین نمی‌رود، بلکه منجر به جهش می‌شود.

پس زمینه

فدرال رزرو

اصلاح دلار در پنج هفته گذشته تا حدودی الهام گرفته از فدرال رزرو بود، اما با بهبود تصویر ریسک همراه بود. اکنون که دلار به عنوان پناهگاه امن انتخاب شده است، اگر شاهد وخامت بیشتر سهام باشیم، می تواند افزایش یابد. کاهش 3.8 درصدی نزدک امروز یک سیگنال قوی است که نشان می دهد ما هنوز در پایین ترین سطح بازار نزولی قرار نداریم. اگر این روحیه برای چند هفته دیگر ادامه یابد، شکست دلار می تواند پاهایی داشته باشد.


منبع: https://www.forexlive.com/news/the-strong-finish-for-the-us-dollar-is-a-powerful-signal-20220826/من طرفدار شاخص دلار به عنوان یک شاخص فنی نیستم، اما فکر می کنم در حال حاضر تصویر اساسی درستی را ترسیم می کند. دلار پس از یک دوره صعودی بزرگ برای تسکین برخی از شرایط خرید بیش از حد، اندکی کاهش یافت و اکنون آماده است تا اوج های جولای را به چالش بکشد.

بخوانید:  ذخایر خارجی ژاپن برای سومین ماه پس از مداخله رویترز کاهش یافت
کاتالیزور رالی امروز فدرال رزرو و اظهارات جنگ طلبانه پاول است. آیا این بستری برای سود بیشتر دلار است؟

میدان

پاسخ “بله” است، اما تنها در صورتی که فکر می کنید فدرال رزرو این کار را دنبال خواهد کرد. قیمت گذاری در بازار برای افزایش های فدرال رزرو امروز چندان تغییر نکرده است. بنابراین، در حالی که پاول یک پیام جنگ‌طلب «قوی» ارائه کرد، سؤالاتی در مورد اینکه آیا او می‌تواند ارائه دهد وجود دارد.

آیا آن را شکست؟

این به اقتصاد ایالات متحده بستگی دارد و داده های اقتصادی امروز برای دلار صعودی نبود. تورم PCE ایالات متحده کمتر از حد انتظار بود و مخارج مصرف کننده نیز اندک بود. اگر این نوع شکست را در مورد تورم بالا و/یا گزارش قوی دیگری از حقوق و دستمزد غیرکشاورزی دیده بودیم، بیشتر متقاعد می شدم.