پاول برای ارائه یک کنفرانس مطبوعاتی نسبتاً جنگ طلب – BBVA

اگرچه فدرال رزرو به لحن جنگ طلبانه پایبند خواهد بود و پیش بینی های به روز شده نرخ های بالاتری را نشان می دهد، کاهش تورم به احتمال زیاد در ماه های آینده افزایش خواهد یافت. این موضوع همراه با تقسیم‌بندی‌هایی که در FOMC ایجاد می‌شود، بحث را در مورد نرخ پایانه هر دو زنده نگه می‌دارد.

در حال حاضر، ما به پیش‌بینی اوج نرخ 4.75 تا 5.00 درصدی خود پایبند هستیم و به فکر کردن ادامه می‌دهیم.
فدرال رزرو تا اواخر سال 2023 به حاشیه خواهد رفت، اما بحث در سال 2023 احتمالاً از تورم (بالا) به رشد (ضعیف) تغییر خواهد کرد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/fed-preview-powell-to-deliver-a-relatively-hawkish-press-conference-bbva-202212141634

رئیس پاول در کنفرانس مطبوعاتی با دو چالش روبرو خواهد شد: 1) تلاش برای انتقال یک پیام جنگ‌طلبی واضح با نشانه‌هایی که در صورتجلسه جلسه گذشته و در سخنرانی‌های اخیر نشان می‌دهد که مقامات فدرال رزرو دیگر نظر اجماع در مورد اقدامات بعدی ندارند. و 2) تلاش برای جلوگیری از کاهش بیشتر ناخواسته نرخ‌های بهره در امتداد منحنی با تأکید بر اینکه تورم بسیار بالاست و کار کاهش آن انجام نشده است و بنابراین فدرال رزرو به آن پایبند خواهد ماند. رئیس پاول بر پیش‌بینی‌های به‌روز شده برای انتقال پیامی جنگ‌طلبانه تاکید خواهد کرد، اما نادیده گرفتن ضعف فزاینده در تورم کالاهای اصلی برای فدرال رزرو دشوار است.

تا چند دقیقه دیگر، در ساعت 19:00 به وقت گرینویچ، فدرال رزرو تصمیم خود را در مورد سیاست پولی اعلام خواهد کرد. فعالان بازار انتظار افزایش 50 واحدی نرخ بهره را دارند. به گفته دپارتمان تحقیقات BBVA، علیرغم داده‌ها و نشانه‌های مثبت تورم از آخرین جلسه، برای جلوگیری از کاهش بیشتر ناخواسته نرخ‌های بهره در امتداد منحنی بازده، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، احتمالا تصمیم FOMC را با تصمیمی نسبتاً تندرو همراه خواهد کرد. کنفرانس مطبوعاتی

بخوانید:  معامله گران AUD بالا می روند - عصر سه شنبه بودجه استرالیا اعلام می شود

نقل قول های کلیدی: