وون کره جنوبی پس از افزایش قیمت فدرال رزرو توسط رویترز از سطح کلیدی سقوط کرد

ارز کره جنوبی در حال حاضر بیش از 15 درصد از ارزش خود را در برابر دلار در سال جاری میلادی از دست داده است، عمدتاً به دلیل تقویت دلار اما همچنین به دلیل بدتر شدن تراز تجاری، که آن را به یکی از بدترین عملکردها در بین همتایان خود تبدیل کرده است.

وی جزئیات بیشتری ارائه نکرد، در حالی که رسانه های محلی اواخر روز چهارشنبه گزارش دادند بانک مرکزی و صندوق بازنشستگی کشوری در حال بررسی تشکیل سوآپ ارزی هستند تا صندوق بازنشستگی بتواند بخشی از تقاضای دلار خود را بدون خرید در بازار تامین کند.


© رویترز. عکس فایل: یک نت کره جنوبی در این عکس تصویری دیده می شود. REUTERS/Thomas White/Illustration/File Photo

سئول (رویترز) – وون کره جنوبی در روز پنجشنبه به دلیل انبساط تهاجمی فدرال رزرو آمریکا و نادیده گرفتن هشدارهای رسمی در برابر حرکات تند ارز، برای اولین بار در 13-1/2 سال از سطح مهم روانی 1400 در برابر دلار گذشت.

وزیر دارایی کشور در اوایل روز پنجشنبه در نشستی با مقامات قول داد که اقداماتی را برای کاهش فشار بر وون ارائه کند، در حالی که رسانه‌های محلی گزارش دادند که بانک مرکزی و صندوق بازنشستگی ملی می‌توانند سوآپ ارزی را تشکیل دهند.

سقوط وون عمدتاً زمانی رخ داد که پس از اینکه فدرال رزرو ایالات متحده نرخ های بهره را 75 واحد پایه دیگر افزایش داد و از افزایش های بزرگ تر در آینده خبر داد، دلار آمریکا به بالاترین حد خود در دو دهه اخیر رسید.

وزیر چو کیونگ هو در نشستی با مقامات ارشد گفت: “مقامات اقدامات مختلفی را با هدف کاهش عدم تعادل عرضه و تقاضا برای ارزهای خارجی از صندوق بازنشستگی و شرکت های تجاری خارجی ارائه خواهند کرد.”

بخوانید:  دلار جهش کرد زیرا درآمدهای ضعیف فناوری ریسک اشتها را کاهش داد توسط Investing.com

وون در معاملات اولیه خشکی تا 0.9% کاهش یافت و به 1406.8 در هر دلار رسید که اولین باری است که از مرز 1400 وون از اواخر مارس 2009 عبور کرد. هر 100 وون از نظر روانی در کره جنوبی مهم است.

هر دو بانک کره و خدمات بازنشستگی ملی از اظهار نظر در مورد این گزارش ها خودداری کردند.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/skorea-vows-measures-to-stem-wons-decline-2896738

هر دو وزارت دارایی و بانک مرکزی به طور جداگانه هشدار دادند که در برابر تحرکات بیش از حد در بازار ارز اقدام خواهند کرد.

توسط Choonsik Yoo