وزیر دارایی کلمبیا از بانک مرکزی می‌خواهد در مورد نقدینگی بازارهای آتی بحث کند

اگرچه این ارز در روز چهارشنبه شاهد اصلاح شد و با افزایش 1.83 درصدی به 4884.06 در برابر دلار رسید، تحلیلگران می گویند نقدینگی محلی در بحبوحه عدم اطمینان اقتصادی جهانی کاهش یافته است.

اوکامپو به خبرنگاران گفت: موضوعی وجود دارد که من از بانک (مرکزی) خواسته ام تا در روز جمعه در مورد بازارهای آتی، در مورد نقدشوندگی یا عدم نقدشوندگی آن بازارهای آتی صحبت کنیم.

اوکامپو که عضو هیئت مدیره هفت نفره این بانک است، مداخله مستقیم در بازار ارز از طریق فروش دلار از ذخایر بین المللی برای مهار کاهش ارزش پزو مانند شیلی را رد کرد.

در سال 2020، در بدترین وضعیت همه‌گیری ویروس کرونا، بانک مرکزی کلمبیا اقدامات خارق‌العاده‌ای را برای تقویت نقدینگی انجام داد، مانند پوشش ارز خارجی از طریق حراج برای فروش دلار از طریق عملیات‌های آتی یا «سوآپ».

بوگوتا (رویترز) – وزیر دارایی کلمبیا، خوزه آنتونیو اوکامپو، از بانک مرکزی این کشور خواسته است تا در نشست ماهانه خود در روز جمعه، نقدینگی در بازارهای آتی را مورد بحث و بررسی قرار دهد. .


© رویترز. عکس فایل: خوزه آنتونیو اوکامپو وزیر دارایی کلمبیا در مصاحبه با رویترز در بوگوتا، کلمبیا، 2 اوت 2022، صحبت می کند. رویترز/ ونسا خیمنز

در نظرسنجی اخیر رویترز، 12 نفر از 14 تحلیلگر پیش بینی کردند که بانک مرکزی نرخ بهره خود را در روز جمعه 100 واحد پایه به 11 درصد افزایش خواهد داد. یکی از تحلیلگران افزایش 75 واحد پایه و دیگری افزایش 50 واحد پایه را پیش بینی کرد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/colombias-finance-minister-asks-central-bank-to-discuss-futures-markets-liquidity-2922922

بخوانید:  اطلاعات بیشتر از هارکر فدرال رزرو - FOMC باید مراقب باشد که زیاده روی نکنیم

در روز دوشنبه، پزو کلمبیا به پایین‌ترین حد خود رسید، و در بحبوحه بحران اعتماد ناشی از اظهارات رئیس جمهور گوستاوو پترو در مورد برخی سیاست‌های اقتصادی از جمله اصلاحات مالیاتی پیشنهادی، ممنوعیت اکتشاف جدید نفت و پیشنهادات کنترل سرمایه، 25.3 درصد در طول سال کاهش یافت.